Archiv akcí

Dvořák imerzivní

Dvořák se vrací

27. 5. 2024, 17:00 – náhradní termín 29. 5.

30. 5. 2022, 17:00 – náhradní termín 3. 6.

4. 6. 2024, 17:00- náhradní termín 5. 6.

 

Přijďte se seznámit s osobami z fotografie! Představení Dvořák se vrací je vyvrcholením společné tvorby uměleckého díla na pomezí divadla, koncertu a procházky. Výchozím bodem je slavná fotografie Josefa Václava Sládka z léta 1894, zachycující širokou Dvořákovu rodinu a přátele na schodech Kounicovy vily na Vysoké (dnešního Památníku Antonína Dvořáka). Přeneste se s námi do okamžiku pořízení fotografie a zažijte léto roku 1894 naplněné hudbou, malbou a švestkovými knedlíky.

Projekt je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy, Ministerstva kultury ČR a Středočeského kraje. Speciální poděkování patří také Davidu Beveridgovi, Lukáši Brychtovi a Michalu Dymákovi.

V nepřízni počasí se po 1. odehrané hodině představení vstupné nevrací. V případě celodenní nepřízně počasí zůstávají vstupenky v platnosti na daný náhradní termín. Délka představení je přibližně 3 hodiny včetně přestávek.

Účinkují:

Základní umělecká škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem, GOGLMOGL produktion, z. s., Opera Studio Praha z.s. a další

Vstupné:

250 Kč | studenti a senioři (od 65 let) 150 Kč

Z kapacitních důvodů jsou diváci během představení rozděleni do skupin, které rotují mezi 3 částmi inscenace. Skupina je označena barvou vstupenky (bílá, modrá, červená). Tzn. že všem bude poskytnut velmi podobný zážitek. Pokud chcete celý podvečer strávit s někým blízkým, dejte si pozor, abyste měli stejnou barvu skupiny.

Vstupenky k dostání online zde nebo na pokladně Památníku, tel.: 318 618 115.

HFAD

Koncert laureátů

28. 5. 2024 19:00

Již sedmým rokem zazní v místě s „geniem loci“ hlasy laureátů Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech. Detailní program koncertu vychází z výběru protagonistů, laureátů soutěže v roce 2023. Koncert je tradičně pořádán v den skonu vnuka A. Dvořáka – Antonína Dvořáka III.

Anna Flajšmanová – soprán

Pavel Divín – baryton

Ahmar Hedar– klavírní doprovod

Vstupné 250 Kč

Vstupenky lze zakoupit prostřednictvím sítě Ticketportal, příp. před zahájením koncertu v místě konání.

ZUŠ

Absolventský koncert

22. 5. 2024 17:00

Památník Antonína Dvořáka hostí V. absolventský koncert ZUŠ TGM Příbram.

Patrik Kutlák – housle

Kristina Sztachová – klavír

Vojtěch Švenda – housle

Jakub Vojáček – housle

Vstupné dobrovolné.

Muzejní noc 2024

Muzejní noc

18. 5. 2024 14:00

Památník Antonína Dvořáka ve spolupráci s obcí Vysoká u Příbramě vás srdečně zvou na XX. ročník Festivalu muzejních nocí.

Na malé i velké čeká i letos bohatý program. Těšit se můžete na řadu koncertů, pohádku pro děti, pohádkový les, komentované prohlídky, poetickou procházku a mnoho dalšího.

Vstupné: 1 Kč

Festival muzejních nocí 2024 pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., s podporou Ministerstva kultury. Další festivalové akce naleznete na http://www.muzejninoc.cz

HFAD

Benefiční koncert pro vilu Rusalku

1. 5. 2024 19:00

V průběhu posledních osmi let se díky benefičním koncertům pro vilu Rusalku, pořádaných HF A. Dvořáka ve spolupráci s potomky A. Dvořáka podařilo již zachránit mnohé z pozůstalosti Mistra. Na těchto koncertech vystoupili V. Hudeček, J. Boušková, I. Klánský, I. Kahánek, T. Fialová, J. Bárta a mnozí další fenomenální umělci. V roce 2024 přijala naše pozvání přední česká violistka Kristina Fialová.

Kristina Fialová je odbornou kritikou oceňována především za dokonalou techniku, ohnivý temperament a sofistikované hudební cítění. Kromě pozvání na slavný dánský Tivoli festival debutovala v proslulé Tonhalle Zürich, Sumida Triphony hall v Tokiu, Gran Teatro Nacional v Limě, v sále Kolínské filharmonie a na MHF Pražské Jaro. Kristina je ředitelkou Jihočeského komorního festivalu a zakladatelkou Mezinárodní violové soutěže Oskara Nedbala v Praze. Od září 2020 vyučuje hru na violu na Pražské konzervatoři. Vydala 10 CD u českých vydavatelství Supraphon, Arcodiva, Sound Trust a dánského vydavatelství Dacapo. Vedla mistrovské kurzy v New Yorku, Delawaru, Limě, Kodani, Pekingu či Tsingtao. Pravidelně nahrává pro Český rozhlas, Českou televizi, Televizi Noe a Dánský rozhlas. Hraje na italskou violu „Carlo Antonio Testore – Contrada 1745“. Patří mezi Pirastro artists a hraje výhradně na struny této značky.

Součástí akce je tradičně zpřístupnění vily Rusalky veřejnosti za přítomnosti potomků A. Dvořáka (14.00 – 17:00 hod.) a turistický pochod pořádaný Knihovnou Jana Drdy v Příbrami.

Kristina Fialová – viola

Adam Skoumal – klavírní doprovod

Vstupné 250 Kč

Vstupenky lze zakoupit prostřednictvím sítě Ticketportal, příp. před zahájením koncertu v místě konání.

Pochod na Vysokou

Pochod na Vysokou

1. 5. 2024 start 11:00 – 13:00

Knihovna Jana Drdy a Památník Antonína Dvořáka Vás zvou na tradiční pochod na Vysokou k připomenutí 120. výročí od úmrtí Antonína Dvořáka.

Letos je trasa značena z Příbrami (od KFC, ul. Žežická) a z Rožmitálu pod Třemšínem (Infocentrum). Na trase je připravena hra pro děti i dospělé, fotografická soutěž a drobná hudební zastavení.

Startovné 40 Kč, délka trasy 13 km

Festival ZUŠ

Festival ZUŠ Středočeského kraje

7. 5. 2024

Památník Antonína Dvořáka se stane dějištěm Festivalu základních uměleckých škol Středočeského kraje.

Už 16. ročník festivalu ZUŠ Středočeského kraje, který se bude konat 7. května 2024, navazuje na krajská a národní kola soutěží pro ZUŠ vyhlašovaná Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Během akce se představí na 80 mladých umělců z hudebního, výtvarného a literárně-dramatického oboru. Pořadatelem festivalu je ZUŠ Příbram.

Festival se koná pod záštitou Mgr. Petry Peckové, hejtmanky Středočeského kraje.

Památník je v tento den pro veřejnost uzavřen. Děkujeme za pochopení.

Setkání s…

Setkání s crossoverem

6. 4. 2024 19:00

Naposledy se setkáme s crossoverem, spojení tradiční etnické hudby s prvky klasiky, jazzu a volné improvizace nám představí Duo Jedlinský & Fischer.

V jedinečných barvách zvuku houslí a akordeonu uslyšíte vlivy balkánské, židovské, irské, skotské, romské hudby. Oba instrumentalisty svedlo dohromady společné působení v uskupení Bardolino (crossover – lidová a etno hudba, klasická hudba). Vedle Bardolina je můžete znát z působení ve Škampově kvartetu (Fischer) či Escualo Quintetu – tango nuevo (Jedlinský) a z řady spoluprací s dalšími významnými hudebníky (Iva Bittová, Dagmar Pecková, Kathryn Stott či Jethro Tull).

Jakub Jedlinský – akordeon

Pavel Fischer – housle

Vstupné 200 / 140 Kč (studenti, senioři, ZTP)

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115.

Večer s Andersenem

Večer s Andersenem

22. 3. 2024 17:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.

Zveme Vás na 2. večer s Andersenem v Památníku Antonína Dvořáka. Těšit se můžete na sázení kouzelného stromu ,,pohádkovníku“, zajímavé čtení, i vyprávění, velikonoční výtvarnou dílničku, spoustu her a zábavy.

Vhodné pro děti od 6 do 11 let (s sebou teplé a pohodlné oblečení na ven i dovnitř)

Vstupné volné po rezervaci na telefonu 318 618 115 nebo emailem maryskova@antonindvorak.cz.

Vysocká Pomněnka

3. Vysocká Pomněnka

20. 3. 2024 17:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.

Přijďte si v rámci koncertu poslechnout žáky čtyř ZUŠ z Podbrdska.

Vysoká Pomněnka připomíná první dochovanou skladbu Antonína Dvořáka. Jmenuje se Polka Pomněnka (1854) a skladatel ji vytvořil v pouhých 13 letech ve spolupráci se svým zlonickým učitelem Antonínem Liehmannem.

Vstupné na koncert je dobrovolné. Výtěžek bude věnován nízkoprahovému zařízení pro děti a mládež Bedna v Příbrami.

Vyprodáno.

Smetana 200

Smetana u Dvořáka

2. 3. 2024 19:00

V rámci oslav 200letého výročí narození Bedřicha Smetany plánujeme uspořádat koncert v historickém interiéru Památníku Antonína Dvořáka. Diváci si budou moc vychutnat nejznámější dílo Bedřicha Smetany, cyklus symfonických básní Má vlast v úpravě pro čtyřruční klavír v podání klavírního dua Four hands.

Kateřina Konopová

Irina Cherkashyna

Vstupné 200 / 140 Kč (studenti, senioři, ZTP)

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115.

Setkání s…

Setkání se šansony 21. století

17. 2. 2024 19:00

Zveme Vás na pokračování cyklu Setkání s…, během kterého budou představeny hudební žánry vycházející z klasické hudby. V únoru nás čeká koncert Barbory Šampalíkové a Václava Tobrmana. Přijďte si poslechnout šansony 21. století.

Barbora Šampalíková
Zpěvačka, šansoniérka, herečka.

Vystudovala Pražskou konzervatoř, poté Konzervatoř Jana Deyla. V divadle začala účinkovat ve svých sedmnácti letech a divadlu se
věnuje dodnes. Můžete ji vidět například na prknech divadla SeMaFor, v Hudebním divadle Karlín, v Divadle Na Fidlovačce, v Divadle Bez Zábradlí a v Divadle Hybernia.
Je také dlouholetou členkou Orchestru Karla Vlacha a sólistkou Septet Plus Orchestra Dalibora Kaprase. Jako herečku ji můžete znát ze seriálu Místo zločinu Ostrava nebo z filmu Prezidentka.
Se svou kapelou pravidelně pořádá koncerty v Malostranské besedě, kde znamenitě interpretuje nejen šansony Hany Hegerové, Zuzany Navarové, ale také autorskou tvorbu pianisty, skladatele a textaře Petra Ožany.

Václav Tobrman
Pianista, zpěvák, moderátor.

V roce 2014 získal druhé místo v prestižní soutěži Pianista roku. Václav je také vyhledávaným korepetitorem a učitelem hudby. Soukromě vyučuje hru na piano, klávesy, kytaru, ukulele a v neposlední řadě učí zpěv. Působil jako uznávaný pedagog například na Mezinárodní konzervatoři Praha, Taneční konzervatoři Praha, VOŠ Herecké Praha a ZUŠ Harmony.
V poslední době se věnuje tvorbě reklamních znělek, firemních motivačních písní, scénické hudby k divadelním představením, filmové hudbě a vytváření nejrůznějších narozeninových a svatebních písní podle přání zadavatele.

Barbora Šampalíková

Václav Tobrman

Vstupné 200 / 140 Kč (studenti, senioři, ZTP)

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115.

Setkání s…

Setkání s jazzem

27. 1. 2024 19:00

Během prvního koncertu z cyklu Setkání s… se můžete těšit na jazz v podání S.V.A. Trio.

S.V.A. Trio je formace tří renomovaných muzikantů s velkými multižánrovými zkušenostmi, kteří se zaměřují na autorskou hudbu. Na české scéně jsou ojedinělým a inovativním souborem reflektující společné hudební vlivy a reagují na život uvnitř velkoměsta. Jejich styl pojmenovali „urban fusion“.

Alexey Aslamas – housle

Vladan Malinjak – viola

Šimon Marek – cello.

Vstupné 200 / 140 Kč (studenti, senioři, ZTP)

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115.

Opera, opereta a muzikál

Španělsko – italský operní, operetní a muzikálový večer

20. 1. 2024 19:00

Zažijte s námi italsko-španělský romantický večer, v lednu Vás rozehřejí tóny klavíru a zpěvu. Těšit se můžete na muzikálové, operetní a operní melodie, které Vám připomenou daleké kraje a pohladí Vás po duši. Přijďte si poslechnout Mozarta, Verdiho, Bizeta… a samozřejmě i Dvořáka.

Andrea Jíšová se narodila do hudební rodiny. Po studiu na gymnáziu a na Západočeské univerzitě studovala operní zpěv u profesora Josefa Jíši. Nyní se připravuje u profesorky Jany Jonášové v Praze.

Jan Kukal se narodil v Praze do hudební rodiny skladatele Ondřeje Kukala. Po studiu houslí na Gymnáziu a Hudební škole hlavního města Prahy studoval zpěv na Pražské konzervatoři. Nyní je posluchačem HAMU (operní zpěv) ve třídě prof. Ivana Kusnjera. Absolvoval i stáž na Hochschule für Musik und Tanz v Kolíně nad Rýnem ve třídě prof. Raimunda Nolteho (2021-2022).

Program uvádí Jiří Hlobil.

Andrea Jíšová – soprán
Jan Kukal – baryton
Martin Marek – klavír

Vstupné 200 / 140 Kč (studenti, senioři, ZTP)

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115.

Adventní koncerty 2023

Adventní rozjímání – večer s hudbou a poezií

20. 12. 2023 19:00

Zveme vás na poslední adventní koncert a zároveň poslední koncert roku 2023 v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.

Čeká nás program sestavený z děl českých a světových klasiků, které tradičně  slýcháme v předvánočním čase. Nebudou chybět ani vánoční písně a koledy. To vše bude vyšperkováno texty s vánoční tématikou, básněmi, říkadly či prózou v jedinečném hlasovém podání Valérie Zawadské.

Slovenský barytonista, absolvent JAMU v Brně, laureát mezinárodních pěveckých soutěží F. Tagliaviniho a A. Dvořáka, držitel ceny Thalie Vladimír Chmelo, je vyhledávaným interpretem italskeho, francouzskeho a ruského operniho repertoáru. Je jedním z mála českých a slovenských pěvců, kteří zpívali v neworské Metropolitní opeře (MadamaButterfly, Rusalka, Jolanta, Z mrtveho domu), milánské Scale (Z mrtvého domu), nebo v TeatroColon v Buenos Aires (Ford). Pravidelně se objevuje na evropských scénách (Hamburg, Berlín, Palermo, Janov, Bonn, Essen, Wroclav, Graz, Innsbruck, Vídeň). Několikrát se představil také japonskému publiku společně s pražským, brněnským a bratislavským národním divadlem, se kterými úzce spolupracuje dodnes. V koncertní a oratorní oblasti má za sebou četná vystoupení, z nichž nejdůležitější byl přednes partu Krista ve stejnojmenném oratoriu F. Liszta ve Vatikánu za účasti papeže Jana Pavla II., nebo písňový recitál v Brucknerhausu v rakouském Linzi

Jméno Valérie Zawadské je známé především z dabingu, který tvoří stěžejní část její práce. V dabingu začala působit již za studií na DAMU, první větší role dostala ale až v 90. letech, kdy byla nakonec natolik vytížená, že musela opustit stálé divadelní angažmá. Za zmínku stojí především její namluvení Claudie Cardinal ve slavném westernu Tenkrát na západě, dále dabovala Sophii Loren, Goldie Hawn nebo Sigourney Weaver, promlouvala také v řadě seriálů. Značný přísun zahraničních filmů a seriálů v 90. letech přinesl Zawadské a jejímu nezaměnitelnému hlasu široké uplatnění a v návaznosti na to také značnou popularitu – v letech 1998-2003 bezkonkurečně obsazovala první příčku v anketě Týtý v kategorii dabér. Podobně zvítězila v letech 1996-1998 v divácké kategorii v Ceně Františka Filipovského, která je každoročně udělována za dabing. Valérie Zawadská je zároveň členkou odborné poroty této soutěže, předávání těchto cen také uváděla, stejně jako moderovala předávání Cen Thálie.

Vladimír Chmelo – baryton
Zbyňka Šolcová – harfa
Valérie Zawadská – umělecký přednes

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115 nebo online zde.

Adventní koncerty 2023

Jak to bylo u Dvořáků

16. 12. 2023 19:00

Pohostinství U Cempírka Vysoká u Příbramě

Zveme vás na veselé vzpomínání na hospodské koncertování Antonína Dvořáka a jeho otce Františka Dvořáka v sále hostince u Cempírka, které dodá představení tu pravou atmosféru.

Michal Müller je v současné době jediným graduovaným hráčem a učitelem na citeru v České republice. Studoval klasickou citeru na Vídeňské konzervatoři. Ve světovém měřítku patří dnes mezi nejprogresivnější citeristy naší doby. Jako sólový hráč je mezinárodně vyhledáván pro svůj osobitý výraz a neortodoxní přístup ke svému nástroji. Svou autorskou hudbou se pohybuje někde na hranici slovanských lidových kořenů, klasické hudby, blues, jazzu, world music, ambientní akustické hudby a volné improvizace. Pro citeru aranžuje skladby nejrůznějších žánrů a období. V hudbě má rád volnost a možnost vlastního vyjadřování s velkým respektem k historii a tradici. Hru na citeru často doplňuje zpěvem. „Citera je můj nástroj, kterým se mohu vyjadřovat, skrze který mohu komunikovat“. Spolupracuje s hudebníky různých žánrů, improvizuje ke slovu, tanci i divadelním představením, skládá a nahrává divadelní a filmovou hudbu, příležitostně spolupracuje s radiem a televizí. Na mezinárodní soutěži Ernst Volkmann Preis v Mnichově 2004 získal zvláštní cenu poroty právě pro svůj nekonvenční a originální přístup k citeře.

Petr Holman je zakládajícím členem Zemlinského kvarteta, které působí na české i mezinárodní hudební scéně již od roku 1994 a jehož hlavní náplní je koncertní, nahrávací a pedagogická činnost. Z důležitých úspěchů souboru vyberme mnohá ocenění na mezinárodních soutěžích (Banff, Pražské Jaro, Londýn a zejména vítězství ve francouzském Bordeaux), můžeme též zmínit více než 25 kompaktních disků s díly českých i světových skladatelů nebo četné nahrávky pro Český rozhlas. Zemlinského kvarteto je teprve čtvrtým souborem v historii, který natočil kompletní kvartetní dílo A. Dvořáka. Nahrávka jeho raných kvartetů získala prestižní francouzské ocenění „Diapason d´Or“. V akademickém roce 1993-94 byl členem Northwestern University Symphony Orchestra. V roce 2000 získal 1. cenu na mezinárodní violové soutěži Beethovenův Hradec a o rok později absolvoval pražskou konzervatoř ve třídě prof. K. Doležala. V letech 1997-2004 byl členem Symfonického orchestru Českého rozhlasu, s nímž v roce 2001 vystoupil i jako sólista. V současné době kromě nadále pokračující činnosti se Zemlinského kvartetem působí Petr Holman též jako profesor violy a komorní hry na Pražské konzervatoři.

Michal Müller – citera, zpěv
Petr Holman – viola

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115 nebo online zde.

Adventní koncerty 2023

Vánoční písně zlidovělé a populární

9. 12. 2023 19:00

Zpříjemněte si předvánoční čas adventními koncerty v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.

Tu pravou vánoční náladu vykouzlí klavírista Petr Ožana a zpěvačka Svitlana Reichelová.

Petr Ožana, klavírista, skladatel a textař, studoval obory skladba a klavír na Konzervatoři Jaroslava Ježka a posléze pokračoval na AMU ve studiu klavíru. Je pedagogem na Pražské konzervatoři na oddělení popu a kromě koncertů s šansoniéry jako Zlatka Bartošková, Alena Hladká nebo Marta Balejová také spolupracuje s řadou zpěváků, např. Radimem Schwabem nebo Marcelou Březinovou. Doprovází Jitku Molavcovou v jejím recitálu Láska, to nejsou jen písmena. Hraje také v divadelních představeních (Divadlo pod Palmovkou, Divadlo Mana, Divadlo Semafor, Divadlo Kampa). Jako korepetitor spolupracoval na muzikálech Sweeney Todd, Rent, Freddie, Cikáni jdou do nebe. V roce 2017 uvedl na Pražské konzervatoři první autorský projekt ve spolupráci s Janou Balašovou Obrázky z divadla. V roce 2021 uvedl další autorský projekt pro konzervatoř – Sekretářky a v divadle na Fidlovačce komorní rodinný muzikál Betlém hledá superstar, který byl režijním debutem Petra Veselého.

Svitlana Reichelova je absolventkou konzervatoře v Praze. Zpívá už od dětství. Je finalistkou řady celostátních a mezinárodních pěveckých soutěží, např. Zlatý čáp, Pěvecká zahrada (Kyjev, Ukrajina), finalistkou pěvecké soutěže PopStar (soutěž studentů tří konzervatoří v Praze 2011 a 2013). Je členkou folklórní kapely Ignis. Často vystupuje v hudebních kavárnách nebo na charitativních koncertech. 2016-2018 vyučovala zpěv na Mezinárodní konzervatoři v Praze. Od roku 2015 působí jako učitelka zpěvu na základní umělecké škole v Praze. Největší její hudební láskou je šanson. Zajímá se taky o tradiční písně různých národů. Společně se svými žáky nahrává písničky pro děti na populární YouTube kanál S láskou k dětem. Zpívá v sedmnácti jazycích.

Petr Ožana – klavír
Svitlana Reichelová – zpěv

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115 nebo online zde.

Dvořák imerzivní

David Beveridge a Lukáš Brychta

20. 11. 2023 13:00

V pondělí 20. 11. 2023 se u nás budou konat dvě doprovodné přednášky k projektu Antonín Dvořák imerzivní, v rámci, kterého bychom rádi na jaře divadelně a hudebně oživili slavnou fotografii, pořízenou roku 1894 na schodech zámečku básníkem Josefem Václavem Sládkem. Tehdy přijel na Vysokou Antonín Dvořák na prázdniny, složil tu Humoresku a do kostela v Třebsku věnoval varhany. Program přednášek se bude zaměřovat na problematiku imerzivního divadla a historické detaily léta 1894. Naše pozvání přijal režisér Lukáš Brychta (Pomezí) a přední expert na Dvořáka p. David Beveridge.

pondělí 20. 11. 2023

13:00 Lukáš Brychta (Pomezí)
téma imerzivní divadlo

14:30 David Beveridge
téma vztahu Antonína Dvořáka k Vysoké s akcentem na léto 1894

Za podporu děkujeme EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury a také Středočeskému kraji.

Vstupné volné

Hudební podzim

Siempre Nuevo: Tanec po strunách

18. 11. 2023 19:00

Zveme vás na další z podzimních koncertů v jedinečném prostředí historických prostor zámečku Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.

„Tanec po strunách“ se nese v duchu převážně tanečních skladeb a rytmů. Od Španělského Fandanga z díla klasicistního autora Luigi Boccheriniho přes klavírní tance Enrique Granadose až po současné autory Mathiase Duplessyho a jeho „Danse des sentiments“ či Lukáše Sommera, který duu Siempre Nuevo složil skladbu s názvem „Tanec po strunách“, si každý posluchač přijde na své. Program je doplněn o překrásnou baladu „Dívka s vlasy jako len“ Claudea Debussyho a ohnivou „Tonadillou“ Joaquina Rodriga. Obě kytary se rozezní ve všech barevných i dynamických paletách, které v sobě skrývají.

Matěj Freml – kytara
Patrick Vacík – kytara

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115 nebo online zde.

Rosa Bohemica

Roman Hoza & Ahmad Hedar

Ach ty róže, krásná róže

4. 11. 2023, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami Vás zve na 3. ročník hudebního festivalu Rosa Bohemica. 

Již podruhé zde přivítáme barytonistu Romana Hozu a klavíristu Ahmada Hedara. V programu s názvem „Ach ty róže, krásná róže“ zazní mimo jiné i téměř neznámý cyklus „Písně z Rukopisu Královédvorského“. Dvořák se tak připojil k řadě umělců, kteří se nechali tímto geniálním podvrhem inspirovat pro vlastní tvorbu. V té době však byly ještě Rukopisy považovány za pýchu českého národního písemnictví, a jejich zhudebnění lze považovat za výraz skladatelova vlasteneckého smýšlení.

Barytonista Roman Hoza vystudoval brněnskou Janáčkovu akademii múzických umění a absolvoval roční stáž na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Roku 2014 v rámci programu Young Singers Project vystoupil na prestižním Salzburger Festspiele jako Dandini v úpravě Rossiniho Popelky. Stal se sólistou Národního divadla Brno a jako host spolupracuje také s pražským Národním divadlem, Národním divadlem moravskoslezským a Divadlem J. K. Tyla v Plzni. Ze zahraničních hostování jmenujme např. spolupráci s Opera National de Lyon nebo Göteborg Operan. Od sezóny 2020/21 patří do stálého sólistického ansámblu düsseldorfské Deutsche Oper am Rhein. Romana Hozu jste mohli slyšet také na festivalech Pražské jaro, Dvořákova Praha, Smetanova Litomyšl, Moravský podzim, Concentus Moraviae a dalších. Je vyhledávaným interpretem komorní a barokní hudby. Pravidelně jej můžete vidět jako sólistu barokních ansámblů Collegium 1704, Musica Florea, Ensemble Inégal nebo Czech Ensemble Baroque.

Klavírista, zpěvák a pedagog Ahmad Hedar od dětství zpíval ve sboru Pueri gaudentes. Studium hry na klavír završil na pražské AMU ve třídě Martina Kasíka a Františka Malého. Zúčastnil se mnoha mistrovských kurzů mj. pod vedením Paula Badury Skody. Jako korepetitor operního zpěvu pracoval s předními pěvci mladé generace Petrem Nekorancem, Kateřinou Kněžíkovou a Romanem Hozou, ale i s operními legendami Gabrielou Beňačkovou či Evou Randovou. V roce 2016 získal cenu za nejlepší klavírní doprovod na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Je členem spolku RunOperun, který se snaží přiblížit operu mladému publiku a široké veřejnosti na neobvyklých místech. S tímto spolkem nastudoval opery Kouzelná flétna, Figarova svatba, Rusalka a Lidský hlas. Roku 2019 se stal stipendistou prestižních Bayreuther Festspiele. Kromě klavíru se věnuje i zpěvu, a to opernímu i neklasickému. Od roku 2019 pedagogicky působí na Konzervatoři Jana Deyla.

Program, mapu dějišť, termíny jednotlivých akcí hudebního festivalu Rosa Bohemica, informace o účinkujících i o vstupenkách lze najít na www.rosabohemica.cz

Účinkují:

 • Roman Hoza-baryton
 • Ahmad Hedar-klavír

Prodej vstupenek online zde

Den Středočeského kraje

Den Středočeského kraje

28. 10. 2023

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na Den Středočeského kraje.

Těšit se můžete komentované prohlídky historické části zámku, pohádku pro děti a zejména na novou výstavu v Galerii Václava Kounice v suterénu zámku.

Památník Antonína Dvořáka nabídne v tento den svým návštěvníkům po celý den vstup za 1 Kč.

Hudební podzim

Ensemble Frizzante: Evropská vokální hudba

21. 10. 2023, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na cyklus podzimních koncertů klasické hudby v překrásném prostředí historických prostor.

Těšit se můžete na anglické renesanční madrigaly věhlasných autorů, krásné vokální skladby lichtenštejnského autora Josefa Gabriela Rheinbergera, moderní francouzskou duchovní hudbu, zřídka uváděný cyklus šesti písní od Paula Hindemitha a nakonec příjemné šansony od Josepha Kosmy (mj. autor scénické a filmové hudby).

Eva Daňhelová – soprán
Veronika Slavíčková – alt, mezzosoprán
Petr Pytlík –  tenor, kontraalt
Antonín Libicher – tenor
Martin Kotulan – bas

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115 nebo online zde.

Pocta Jakubu Janu Rybovi

Pocta Jakubu Janu Rybovi

14. 10. 2023, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na neoficiální tečku za 6. ročníkem Festivalu Jakuba Jana Ryby.

Těšit se můžete na čtení z Rybova vlastního životopisu „Můj život a hudba“ a premiérové uvedení nahrávek z digitálního archivu Festivalu Jakuba Jana Ryby.

Pořadem provázejí realizátoři Festivalu Jakuba Jana Ryby ředitel Šimon Kaňka a dramaturg Zdeněk Klauda.

Projekt Festivalu Jakuba Jana Ryby je nadregionální kulturní aktivitou společnosti Anthonea Musica s.r.o. prezentující žánr klasické hudby v konceptu osvětové, autenticky nekomerční a ryze umělecké nekonzumní produkce. Médiem projektu je osobnost Jakuba Jana Ryby. Projekt má za sebou realizaci šesti ročníků, ve kterých doposud vyprodukoval pět desítek akcí a každoročně se koná ve Středočeském a Plzeňském kraji. Cílem Festivalu Jakuba Jana Ryby je představit publiku koncertní provedení všech Rybových dochovaných skladeb z jeho katalogu. Většina Rybových skladeb je veřejnosti úplně neznámá, pouze u nepatrného zlomku došlo v minulosti ke koncertnímu provedení nebo realizaci nahrávky. Obsahem programu Rybova festivalu je pohled na skladatelovo pestré symfonické, komorní, vokálně-instrumentální a duchovní dílo v souvislostech jeho předchůdců, současníků a následovníků. Rybův festival též podněcuje hudební skladatele k vytvoření nových skladeb, které jsou koncertně provedeny v rámci Rybova festivalu.

Vlastní životopis napsal Jakub Jan Ryba v roce 1801, tedy v době, která představovala zřejmě šťastnější etapu jeho života. Z obsahu je patrna láska k rodině, přátelům i dobrodincům, láska k hudbě, hluboká víra, úcta ke své vlastní práci a obdiv k hudebním velikánům své doby.

,,Co jde od srdce, jde k srdci” – Jakub Jan Ryba

Vstupné je dobrovolné. 

Hudební podzim

Quasi trio

30. 9. 2023, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na první koncert ze série podzimních koncertů.

Quasi trio bylo založeno v roce 2014 v Praze, kde má své působiště dodnes. Díky netradičnímu spojení klarinetu, klavíru a violoncella patří mezi několik málo tuzemských souborů, které nabízejí posluchačům pestrý program z ne tak často prováděných skladeb hudebních velikánů. Repertoár souboru sahá od období klasicismu až po díla současných autorů, trio spolupracuje také s českými skladateli, jakými jsou například Eliška Cílková, Lukáš Sommer nebo Zdeněk Merta.

David Šimeček – klarinet
Judita Škodová – violoncello
Kateřina Ochmanová – klavír

Navíc… Před koncertem máte od 18 hodin možnost zúčastnit se komentované prohlídky výstavy Antonín Dvořák superstar s panem ředitelem.

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115 nebo online zde.

Open air férie

Open air férie

Rozloučení s HFAD i Středočeským kulturním létem

v Památníku Antonína Dvořáka

9. 9. 2023, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na závěrečný koncert 54. ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram.

Těšit se můžete na velký žesťový soubor Opera Brass tvořený hráči orchestru Národního divadla. Díky aranžmá trombonistů Jana Votavy a Miroslava Kopty má na Opera Brass na v repertoáru skladby od renesance až po hudbu 20.století. Za sebou má řadu vystoupení jak na půdě Národního divadla, tak i po celé České republice. 

Další ,,lahůdkou” je pak Pavel Bořkovec Quartet. Toto mimořádné hudební těleso vzniklo spojením čtyř talentovaných umělců a jako jedno z mála uskupení u nás se systematicky věnuje také soudobé hudbě. Díky repertoárové neotřelosti a bezchybnému interpretačnímu provedení získává i moderní hudba v podání Pavel Bořkovec Quartet velmi rychle své příznivce napříč celým posluchačským spektrem. 

Prodej vstupenek online zde

Koncert je součástí programu Středočeského kulturního léta 2023.   

Pinocchio

Pinocchio – pohádka

19. 8. 2023, 15:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na loutkové představení divadla Toy Machine Pinocchio.

Někdy se může splnit i nejnesplnitelnější sen, který můžete mít. Ale cesta k němu bývá dlouhá snad jako Pinocchiův nos. To Vám byl největší uličník a poleno borové, jakého si jenom dokážete představit! Lhal, neposlouchal, a dokonce utekl Gepetovi. Snad se znovu setkají, protože každý jednou vyroste ze své klackovitosti, ale potřebuje k tomu čas! 

Loutkové představení je součástí programu Středočeského kulturního léta 2023.   

Vstupné: 50 Kč děti | 100 Kč dospělí.

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115, e-mail: pamatnik@antonindvorak.cz.

Letní odpoledne s obcí

Letní odpoledne s obcí

12. 8. 2023, od 14:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami a obec Vysoká u Příbramě

Zveme vás na odpoledne plné zábavy pro malé i velké. Od 14 hodin se můžete těšit na pouť u Obecního úřadu, od 16 hodin na pohádku Jak se Honza učil muzikantem za zámečkem, mezi 17. a 19. hodinou můžete vyrazit na lesní bojovku a od 21 hodin uvede film Kolja osobně režisér Jan Svěrák v našem letním kině u kavárny Sládkovna.

Akce je pořádána ve spolupráci s obcí Vysoká u Příbramě. 

Vstup je zdarma.

Jak se Honza učil muzikantem

Jak se Honza učil muzikantem – pohádka

12. 8. 2023, 16:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami zve na pohádku pro děti s živou hudbou a s profesionálními muzikanty, kteří svou hravostí nakazí všechny diváky.

Líný Honza touží po snadném živobytí. A tak se vydá do světa, aby se stal muzikantem. Cestou vyzkouší mnoho nástrojů, flétnuklarinethouslebuben, a dokonce i saxofon! Naučí se ale nakonec Honza na něco doopravdy hrát? Pozná, že bez práce nejsou koláče? To se dozvíte v naší pohádce!

Akce je pořádána ve spolupráci s obcí Vysoká u Příbramě.

Délka představení: 45 minut
Věkové doporučení: od 3 let

Epoque Quartet

Epoque Quartet

22. 7. 2023, 19:00

Pohostinství U Cempírka, Vysoká u Příbramě 82

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás v rámci oslav svých narozenin zve na jedinečný koncert multižánrového smyčcového uskupení Epoque Quartet.

Kvarteto více než 22 let spolupracuje s kapelami jako Monkey Business, Tatabojs, s Michalem Pavlíčkem, Lenkou Dusilovou, Dashou, Ondřejem Brzobohatým, Tomášem Klusem, Jiřím Kornem, Matějem Ruppertem, s Dagmar Peckovou, Danielem Hopem, Radkem Baborákem, Ivanem Klánským, Adamem Plachetkou a dalšími.

Těšit se můžete na klasické skladby Antonína Dvořáka, ale i na hudbu z filmů a swing.

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115, e-mail: pamatnik@antonindvorak.cz.

Koncert je součástí programu Středočeského kulturního léta 2023.   

60. narozeniny Památníku

60. narozeniny Památníku Antonína Dvořáka Ve Vysoké u Příbrami

22. 7. 2023, 10 – 21:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami, Vila Rusalka a Pohostinství U Cempírka, Vysoká u Příbramě 82

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na celodenní oslavu svých narozenin.

 10-12 prohlídky vily Rusalka
 12:30 procházka po okolí Vysoké s ředitelem památníku (start u zámečku)
 14:30 koncert Quarteto Vivo v aleji
 15:00 vernisáž výstavy Ty a já v zámečku
 15:30 koncert Quarteto Vivo za zámečkem
 16:00 přednášky v zámečku (Veronika Vejvodová, Věra Smolová, Josef Velfl)
 17:30 koncert Quarteto Vivo u horního jezírka
 19:00 koncert Epoque Quartet v pohostinství U Cempírků

Prodej vstupenek na večerní koncert online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115, e-mail: pamatnik@antonindvorak.cz..

Vstup na ostatní program je volný.

Rusalka

Rusalka

23. 6. 2023, 19:30 přesunuto na 24. 6. 2023, 19:30

25. 6. 2023, 19:30

27. 6. 2023, 19:30

29. 6. 2023, 19:30

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami zve na operu Rusalka, která se odehraje v zámeckém parku u památníku. Rusalka Antonína Dvořáka je klasický pohádkový příběh o velké, nenaplněné touze vodní víly Rusalky. Toto operní představení je projektem společnosti Opera studio Praha, z.s.

Hodinu před představením proběhne komentovaná procházka po okolí památníku. Procházka začíná v 18:30 před budovou Sládkovny.

V nepřízni počasí se po 1. odehrané hodině představení (1. dějství) vstupné nevrací. V případě celodenní nepřízně počasí zůstávají vstupenky v platnosti na daný náhradní termín.

Během představení diváci přecházejí parkem. První dějství se odehrává u jezírka, ale druhé na zámku. Pro imobilní diváky bude možnost dopomoci a převozu.

Vstupné:

1. kategorie (přední místa uprostřed hlediště) – dospělí 490 Kč | studenti a senioři (od 65 let) 390 Kč
2. kategorie (boční místa a zadní řady) – dospělí 350 Kč | studenti a senioři (od 65 let) 280 Kč
na stání – dospělí 170 Kč | studenti a senioři (od 65 let) 130 Kč

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115, e-mail: pamatnik@antonindvorak.cz.

Představení je součástí programu Středočeského kulturního léta 2023.   

Dumka Holiday Orchestra

Dumka Holiday Orchestra

18. 6. 2023, 13:30

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Srdečně vás zveme open air koncert orchestru Dumka Holiday orchestra z Holandska pod vedením dirigenta Sjefa Korta.

Těšit se můžete mimo jiné na 8 symfonii G dur, kterou Antonín Dvořák napsal právě na Vysoké.

Vstup: volný

 

QUARTETO VIVO

QUARTETO VIVO

17. 6. 2023, 17:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami zve na koncert uskupení QUARTETO VIVO vzniklo v roce 2021 a věnuje se hlavně klasické hudbě. Vystupuje na různorodých kulturních akcích po celé České republice i v Praze..

Tereza Cachová – housle

Eva Lusková – housle

Martin Černý – viola

Mariana Lišková – violoncello

Vstupné: dobrovolné

Prodej vstupenek nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115, e-mail: pamatnik@antonindvorak.cz.

Muzejní noc 2023

Muzejní noc 2023

3. 6. 2023, 13:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Srdečně vás zveme na XIX. ročník Festivalu muzejních nocí.
Na malé i velké čeká i letos bohatý program. Těšit se můžete na vernisáž, koncerty, pohádku pro děti, pohádkový les, výtvarnou dílnu, komentované prohlídky a mnoho dalšího.

Akce je pořádána ve spolupráci s obcí Vysoká u Příbramě.

Vstupné: 1 Kč

Festival muzejních nocí 2023 pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., s podporou Ministerstva kultury. Další festivalové akce naleznete na http://www.muzejninoc.cz

Koncert laureátů

Koncert laureátů

28. 5. 2023, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami zve na koncert laureátů Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech v rámci Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram. V průběhu večera zazní písně a árie z oper Antonína Dvořáka,  Bedřicha Smetany, Charlese Gounoda atd.

Marie Schmidtová – soprán

Radek Martinec – baryton

Tomáš Pindór – klavírní doprovod

Koncert je věnován památce Antonína Dvořáka III., na něhož s láskou a úctou vzpomínáme.

Koncert se koná pod záštitou starosty obce Vysoká u Příbramě Ing. Jany Krejčové

Prodej vstupenek online zde

Akademie komorní hudby

Akademie komorní hudby a Jan Mráček

15. 5. 2023, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na koncert Jana Mráčka za doprovodu stipendistek a stipendistů Akademie komorní hudby a nadace Villa
Musica. Zazní Serenáda D dur, op. 8 Ludwiga van Beethovena, Smyčcové trio Bohuslava Martinů a Smyčcový sextet A dur, op. 48 Antonína Dvořáka.

Jan Mráček – housle

Stipendisté a stipendistky Akademie komorní hudby a nadace Villa Musica

Vstupné: 100 Kč

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115, e-mail: pamatnik@antonindvorak.cz.

Prodej vstupenek online zde

Absolventský koncert

Absolventský koncert ZUŠ Příbram 1

9. 5. 2023, 17:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami hostí IV. absolventský koncert Základní umělecké školy Příbram 1.

 

Procházka parkem s architektem

Procházka parkem s architektem

6. 5. 2023, 14:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na jedinečnou procházku zámeckým parkem společně s krajinářským architektem
a urbanistou Wouter Verleurem Msc.

Dozvíte se vše o aktuálním stavu parku i o plánech na jeho revitalizaci. Nebude chybět ani diskuse o jeho využití pro širokou veřejnost.

Dvořákova Vysoká

Dvořákova Vysoká

1. 5. 2023, 15:30 koncert

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami zve na turistický pochod z Příbrami a nově i z Rožmitálu p. T. na Památník Antonína Dvořáka na Vysoké.

Po cestě vás čeká zábavná hra pro malé i velké a v cíli komentované prohlídky nové výstavy Antonín Dvořák Superstar a koncert koncert žáků ZUš Příbram I.

Prohlídky Památníku jsou do 15:00.

 

Antonín Dvořák Superstar

Antonín Dvořák Superstar

20. 4. 2023 – 8. 10. 2023

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na hlavní výstavu sezony, která se bude věnovat několika vzájemně provázaným tématům, jejichž pojítkem je dílo a sláva Antonína Dvořáka.

Expozice představí projevy uznání, které se dostaly skladateli během jeho života (diplomy, ceny, doktoráty, veřejná shromáždění, velké koncerty, zmínky v mediích), věnovat se bude i Dvořákovu portrétu (obrazy, sochy, literární díla, biografické filmy, poštovní známky) a v neposlední řadě bude sledovat Dvořákův odraz v populární kultuře. Stovky děl všech uměleckých druhů se totiž v jeho díle inspirovaly či ho citovaly (Star Wars, Obecná Škola, Lid versus Larry Flint, Initals BB, aj.).

Večer s Andersenem

Večer s Andersenem

31. 3. 2023, 17:00 – 21:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Zveme Vás na 1. večer s Andersenem v Památníku Antonína Dvořáka. Těšit se můžete na sázení kouzelného stromu ,,pohádkovníku“, zajímavé čtení, spoustu vodníků, her a zábavy.

Vhodné pro děti od 6 do 11 let (s sebou teplé a pohodlné oblečení na ven i dovnitř)

Vstupné volné

Vernisáž

Za mlhy

24. 3. 2023, 17:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Zveme Vás na vernisáž fotografa Martina Andrleho. Snímky ukryté v mlze najdete v prvním patře zámečku od 24. března do 10. září 2023. Vernisáž doprovodí hudební vystoupení Tey Ottové a Jany Jechové.

Jana Jechová – klavír
Tea Ottová – lesní roh

Vstupné volné

2. Vysocká Pomněnka

Vysocká Pomněnka

22. 3. 2022, 17:00

 

Společný koncert žáků čtyř podbrdských základních uměleckých škol se na Památníku uskuteční už druhým rokem. Vysocká Pomněnka připomíná první dochovanou skladbu Antonína Dvořáka pojmenovanou Pomněnka, kterou vytvořil se svým zlonickým učitelem Antonínem Liehmannem ve 13 letech.

Výtěžek ze vstupného bude věnován Ekologickému centru Orlov na vzdělávání a mimoškolní aktivity ukrajinských dětí v okrese Příbram.

VYPRODÁNO

Setkání s…

Šansonem

18. 3. 2023, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Koncertní cyklus Setkání s…, propojený postavou klavíristy Petra Ožany, zakončíme vystoupením šansoniérky Zlatky Bartoškové. Zlatka Bartošková zpívá výhradně vlastní repertoár a píší pro ni současní čeští textaři, básnící a skladatelé, jako například Ondřej Suchý, Jarmila Hannah Čermáková, Petr Ožana, nebo Jiří Toufar.

Zlatka Bartošková – zpěv

Petr Ožana – klavír

Zuzana Grosmanová – housle

František Raba – kontrabas

Vstupné: dospělí 200 Kč | děti, senioři 140 Kč

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115, e-mail: pamatnik@antonindvorak.cz.

Musica Dolce Vita

Hudba královen

8. 3. 2023, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Přijďte oslavit Mezinárodní den žen hudbou královen. Program je tvořen hudbou žen skladatelek od nejstarší sv. Hildegardy von Bingen, přes  královny Annu Boleynovou  a Marii Antoinettu, mapuje období romantismu (Clara Schumann,  Alma Mahler),  pokračuje do impresionismu k  Pauline Viardote.  Nezapomeneme ani na současnou českou skladatelku Sylvii Bodorovou, či známou americkou harfistku Deboru Henson-Conant. Většina skladeb pochází z archivů Universit v New Yorku a Princetonu, takže nebyly nikdy dříve v České republice interpretovány.

Daniela Demuthová – mezzosoprán
Žofie Vokálková – flétna
Zbyňka Šolcová – harfa

Vstupné: dospělí 200 Kč | děti, senioři 140 Kč

Prodej vstupenek online nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115, e-mail: pamatnik@antonindvorak.cz.

Setkání s…

Muzikálem

25. 2. 2023, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Druhý koncert Setkání s… se zaměří na fenomén muzikálu. Andrea Holá a Lukáš Randák zazpívají známé melodie z českých i zahraničních muzikálových produkcí. Doprovodí je opět klavírista Petr Ožana.

Andrea Holá – zpěv

Lukáš Randák – zpěv

Petr Ožana – klavír

Vstupné: dospělí 200 Kč | děti, senioři 140 Kč

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115, e-mail: pamatnik@antonindvorak.cz.

Setkání s…

Blues

28. 1. 2023, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

V prvním koncertě našeho zimního koncertního cyklu Setkání s… doprovodí klavírista Petr Ožana výraznou českou zpěvačku, textařku a pedagožku Marcelu Březinovou, která má blízko k blues a jazzu.

Marcela Březinová – zpěv

Petr Ožana – klavír

Vstupné: dospělí 200 Kč | děti, senioři 140 Kč

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115, e-mail: pamatnik@antonindvorak.cz.

Hudební podzim 2022

Adventní koncert

22. 12. 2022, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Přijďte nasát vánoční atmosféru na náš tradiční adventní koncert. Letos vystoupí Petra Vondrová (mezzosoprán), Dušan Růžička (tenor) a Tomáš Pindór (klavír).

Petra Vondrová – mezzosoprán

Dušan Růžička – tenor

Tomáš Pindór – klavírní doprovod

Vstupné: VYPRODÁNO

Vánoční koncert

Vánoční koncert

17. 12. 2022, 17:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Od 17:00 – Loutkové představení s názvem: Vánoční hra.

Od 18:00 – Vánoční dílna

Od 19:00 – Koncert kde zazní výběr z Dvořákových písní a vánoční koledy.

Anita Jirovská – zpěv

Jakub Hliněnský – zpěv

Zbyňka Šolcová – harfa

Tomáš Pindór – klavír

Vstupné: VYPRODÁNO

PIANOFORTE

Ozvěny PIANOFORTE

3. 12. 2022, 17:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

3. ročník soutěže pro mladé klavíristy středočeské PIANOFORTE.

Vystoupí vítězové jednotlivých soutěžních kategorií, Slovanské tance Antonína Dvořáka zahraje klavírní duo Ivan Klánský a Lukáš Klánský.

Vstupenky je možné pouze rezervovat na: tel.:  318 618 115, e-mail: rezervace@antonindvorak.cz

Hudební podzim 2022

Krása Quartet

19. 11. 2022, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Mladý český smyčcový kvartet ve složení Šárka Petříková (1. housle), Jan Palouček (2. housle), Daniel Menhart (viola) a Marie Dorazilová (violoncello) zahraje atraktivní program z díla Dvořáka, Mozarta, Haydna a Krásy.

Šárka Petříková – 1. housle

Jan Palouček – 2. housle

Daniel Menhart – viola

Marie Dorazilová – violoncello

Vstupné: dospělí 200 Kč | děti, senioři 140 Kč

Prodej vstupenek: Krása Quartet | Vstupenky na koncert 19. 11., Vysoká u Příbrami | GoOut

Rezervace vstupenek: tel.:  318 618 115, e-mail: rezervace@antonindvorak.cz

Den středočeského kraje v Památníku AD

28. 10. 2022, 10:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami nabídne návštěvníkům po celý den vstup za 1 Kč.

10:00 – 13:00 – Na kafe s ředitelem Památníku

10:00 – 15:00 – Výtvarná dílna pro děti

13:30 – Komentovaná prohlídka okolí Památníku

15:00 – Loutkové divadlo Kozlík

16:00 – Otevření nové výstavy „Vodníci“

Po celý den budou probíhat komentované prohlídky zámku

Hudební podzim 2022

Antonín Dvořák v dopisech

8. 10. 2022, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Seznamte se s dopisy Antonína Dvořáka v uměleckém přednesu herce Dejvického divadla Martina Myšičky a za hudebního doprovodu Leoše Čepického (housle) a Lukáše Klánského (klavír).

Leoš Čepický – housle

Lukáš Klánský – klavír

Martin Myšička – umělecký přednes

Vstupné: dospělí 200 Kč | děti, senioři 140 Kč

Prodej vstupenek: Antonín Dvořák v dopisech | Vstupenky na koncert 8. 10., Vysoká u Příbrami | GoOut

Rezervace vstupenek: tel.:  318 618 115, e-mail: rezervace@antonindvorak.cz

Železniční den PID v Příbrami

8. 10. 2022, 9:30

Vydejte se mimořádně za námi historickým autobusem v rámci akce Železniční den PID v Příbrami.

 • V tento den budeme mít Památník speciálně otevřen již od 9:30 do 17:00
 • Pokud k nám přijedete historickým svozem, vstupenka z autobusu Vám poslouží u nás jako 50% slevový poukaz na vstupné.
 • Autobus staví až u hlavní brány k nám do parku – jízdní řády naleznete zde: Zastávkové JŘ linky PID1
 • U hlavní brány bude v tento den navíc otevřena kavárna od 9:30 do 17:30.

Více informací o celém dni naleznete zde: Železniční den PID v Příbrami v sobotu 8. 10. 2022 | Pražská integrovaná doprava

Hudební podzim 2022

Gloria – Karolína Janů a hosté

24. 9. 2022, 19:00

Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Třebsko

Poslechněte si skladby Bacha, Mozarta, Händla, Vivaldiho či Michny z Otradovic v jedinečném prostředí kostela v Třebsku, kam chodíval hrát Antonín Dvořák na varhany.

Karolína Janů – soprán

Jiří Sejkora – hoboj

Ondřej Valenta – cembalo

Vstupné: dospělí 200 Kč | děti, senioři 140 Kč

Prodej vstupenek: Gloria: Karolína Janů + hosté | Vstupenky na koncert 24. 9., Třebsko | GoOut

Rezervace vstupenek: tel.:  318 618 115, e-mail: rezervace@antonindvorak.cz

Říše zvuků

Slavnostní otevření aplikace Říše zvuků

8. 9. 2022, 17:00

Celý tento den bude Památník pro veřejnost přístupný zdarma. V rámci slavnostního otevření od 17:00 bude přednáška Dr. Veroniky Vejvodové, vedoucí Muzea Antonína Dvořáka v Praze, na téma skladatelovo dětství a představíme Vám novou aplikaci s názvem Říše zvuků.

Iliada

Iliada – Středočeské kulturní léto 2022

27. 8. 2022, 20:00

320 Kč dospělí | 200 Kč senioři, děti

Na opuštěné jeviště přichází tajuplná postava básníka. Příběh, který vám bude vyprávět, je starý celá tisíciletí. Dříve ho vyprávěl v Sumeru, v Egyptě, v Galii. Je to příběh z dob, kdy světu vládli staří bohové a po zemi se procházeli hrdinové, jakými byli Achilleus, Hektór nebo Agamemnón – příběh o Trójské válce. Básník jej zná až příliš dobře – byl jeho svědkem pokaždé, když se v lidských dějinách znovu a znovu opakoval. Dramatizace jednoho z nejstarších eposů naší civilizace. 

Prodej vstupenek: Iliada | Vstupenky na představení 27. 8., Vysoká u Příbrami | GoOut

Web středočeského kulturního léta: Iliada (stredoceskekulturnileto.cz)

Jitrnice

Jitrnice – Středočeské kulturní léto 2022

20. 8. 2022, 15:00

50 Kč děti | 100 Kč dospělí

Dejte mi jitrnici. Tradiční maňásková rakvičkárna s krvavým, ale přesto šťastným koncem. Paňáca chce jitrnici. Řezník chce jitrnici. Jitrnici chce taky panička, četník, čert a pejsek. Každý by si chtěl smlsnout na jitrnici, ale může ji mít jen jeden. Jak tohle dopadne, když je na scéně bezedná rakev a těžká palice? To vám zahrají loutkoherci a ruchař z Divadla Lampion.

V rámci programu bude i dětská výtvarná dílnička.

 

Letní kino Vysoká

Letní kino Vysoká – Vyšehrad: Fylm

13. 8. 2022, 21:00

Obec Vysoká u Příbramě a Památník Antonína Dvořáka Vás zvou na letošní filmový večer – film, který se bude promítat, je sportovní komedie s Jakubem Štáfkem v hlavní roli.
Po úspěšném seriálu Vyšehrad přichází postava Laviho v novém kabátě celovečerního filmu, za kterým stojí jeho původní tvůrci. A to jak na poli scénáře, režie, kamery, produkce, tak i na poli hereckého obsazení.
Promítání proběhne v parku Památníku Antonína Dvořáka, vstupné je dobrovolné
Sládkovský večer

Sládkovský večer – Středočeské kulturní léto 2022

30. 7. 2022, 19:00

250 Kč dospělí | 150 Kč senioři, děti

Sládkovský večer bude věnovaný zhudebněné poezii J. V. Sládka a doplněný dvořákovským programem. Divákům se představí pěvec Roman Hoza, kterého klavírně doprovodí Ahmad Hedar. Představení se koná ve spolupráci s hudebním festivalem Rosa Bohemica.

Prodej vstupenek: Sládkovský večer | Vstupenky na koncert 30. 7., Vysoká u Příbrami | GoOut

Web středočeského kulturního léta: Sládkovský večer (stredoceskekulturnileto.cz)

Web festivalu Rosa Bohemica: www.rosabohemica.cz

Kalabis Quintet

Kalabis Quintet – Středočeské kulturní léto 2022

23. 7. 2022, 19:00

250 Kč dospělí | 150 Kč senioři, děti

Kalabis Quintet se představil na více než stovce domácích i zahraničních pódií. Vystoupil v rámci koncertní sezóny Českého spolku pro komorní hudbu v Sukově síni pražského Rudolfina i komorního cyklu PKF – Prague Philharmonia, spolupracoval s Českou televizí a Českým rozhlasem. Jeho členky jsou orchestrálními hráčkami předních českých orchestrů (Národní divadlo, Státní opera, SOČR, PKF – Prague Philharmonia) a věnují se také pedagogické činnosti. V roce 2021 kvinteto přijalo pozvání na nejvýznamnější český festival Pražské jaro.

Program: Pavel Haas: Dechový kvintet, op. 10 // Viktor Kalabis: Divertimento pro dechové kvinteto, op. 10 // Pauza // Jean Françaix: Dechový kvintet č. 1 // Malcolm Arnold: Three Shanties

Prodej vstupenek: Kalabis Quintet | Vstupenky na koncert 23. 7., Vysoká u Příbrami | GoOut

Web středočeského kulturního léta: Kalabis Quintet (stredoceskekulturnileto.cz)

Rusalka

Rusalka – Středočeské kulturní léto 2022

19. 6. 2022, 19:30

22. 6. 2022, 19:30

24. 6. 2022, 19:30 ZRUŠENO! NÁHRADNÍ TERMÍN 26. 6. 2022, 19:30

25. 6. 2022, 19:30

 

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami zve na operu Rusalka, která se odehraje v zámeckém parku u památníku. Rusalka Antonína Dvořáka je klasický pohádkový příběh o velké, nenaplněné touze vodní víly Rusalky. Toto operní představení je projektem společnosti Opera studio Praha, z.s.

Prodej vstupenek: Rusalka | Vstupenky na představení, Vysoká u Příbrami | GoOut

Web středočeského kulturního léta: Rusalka (stredoceskekulturnileto.cz)

Muzejní noc

Muzejní noc v PAD 2022

4. 6. 2022, 14:30

Letošní muzejní noc bude skvělá! Čeká na Vás bohatý program v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.
Vstupné: Zdarma

Festival muzejních nocí 2022 pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., s podporou Ministerstva kultury. Další festivalové akce naleznete na http://www.muzejninoc.cz.

Den Nelahozevsi

Nelahozeves – rodiště Antonína Dvořáka

29. 5. 2022, 14:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami Vás srdečně zve na odpolední program:

 • slavnostní sázení památného stromu
 • vystoupení nelahozeveského pěveckého uskupení Období sboru
 • prezentace rekonstrukce rodného domu A. Dvořáka
 • komentované prohlídky, přednáška na téma dětství A. Dvořáka
 • koncert T. Jamníka (violoncello) a I. Kahánka (klavír)

Vstupné: Dobrovolné

Koncert laureátů

Koncert laureátů

28. 5. 2022, 19:00

účinkují: Magdalena Heboussová, Daniel Kfelíř, Ahmad Hedar –
klavírní doprovor

Již pátým rokem zazní v místě s „geniem loci“ hlasy laureátů
Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech. V
průběhu večera si diváci vyslechnou písně a  árie z oper
Antonína Dvořáka,  Bedřicha Smetany, Charlese Gounoda ad.
Koncert se koná ve spolupráci s Památníkem A. Dvořáka. Více na:
https://www.hfad.cz/program/koncert-laureatu-4/

 

Mucha trio

Mucha trio

10. 5. 2022, 19:00

Dovolujeme si Vás pozvat na koncert Mucha tria,  unikátního složení
tří mladých českých umělkyň (Anna Paulová, Johanna Hanková,
Ludmila Pavlová). Společně vystupují již od roku 2014 a
procestovaly velkou část Evropy a vystoupily na významných
festivalech (Bruno Walter Musik Tage, Wolfsburg Prag-live, Pražské
klarinetové dny, Podkrkonošské hudební léto…). Všechny tři
hráčky působí také na sólové dráze a jejich syntéza přenáší
mládí a inspiraci jejich publiku. Jméno souboru je zvoleno na počest
malíři Alfonsu Muchovi a skladatelce Geraldine Mucha.

Koncert se koná ve spolupráci s Památníkem A. Dvořáka. Více na:
https://www.hfad.cz/program/mucha-trio/

Pojďte s námi za Antonínem Dvořákem

Pojďte s námi za Antonínem Dvořákem

1. 5. 2022, 11:00

 

Knihovna Jana Drdy a Památník Antonína Dvořáka na Vysoké pořádají turistický pochod z Příbrami na Vysokou. Pojďte s námi!

Vernisáž výstavy Do Nového Světa!

Vernisáž výstavy Do Nového Světa!

21. 4. 2022, 17:00

 

Srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení naší zbrusu nové výstavy Do Nového světa!, která se bude konat ve čtvrtek 21. 4. od 17:00.

Poplujte s námi za poznáním cesty Antonína Dvořáka a Josefa Václava Sládka po Spojených státech amerických.
Začátek vernisáže proběhne v galerii ve Sládkovně (u hlavní brány), dále bude pokračovat program v zámečku. Součástí vernisáže je koncert, během kterého zazní dva smyčcové kvartety, zkomponované Antonínem Dvořákem v USA.
V případě zájmu si rezervujte palubní vstupenku na e-mailu: kozohorsky@antonindvorak.cz, kapacita prostoru je omezena.
VYPLOUVÁME!
Setkání se… swingem

Swing Session

16. 4. 2022, 19:00

 

Vstupenky je možné rezervovat na: pamatnik@antonindvorak.cz, nebo na tel.: 318 618 115

Vstupné: 200 Kč / 140 Kč (děti, důchodci, ZTP)

 

 

Setkání s… gospelem

T’N’T

19. 3. 2022, 19:00

 

Vstupenky je možné rezervovat na: pamatnik@antonindvorak.cz, nebo na tel.: 318 618 115

Vstupné: 200 Kč / 140 Kč (děti, důchodci, ZTP)

 

1. Vysocká Pomněnka

1. Vysocká Pomněnka

16. 3. 2022, 17:00

 

Přijďte si v rámci koncertu poslechnout žáky čtyř základních uměleckých škol z Podbrdska.

Zimní kino: Juliette

promítání JULIETTE

10. 3. 2022, 19:00

 

Promítání na Památníku pokračuje. Tentokrát se můžete těšit na fantaskní a poetickou operu Juliette aneb Snář od Bohuslava Martinů. Filmové zpracování v režii Václava Kašlíka z roku 1969 je dalším ze zapomenutých kousků archivu ČT. Sen o lásce, cestování a hledání promítáme na Památníku už 10. března v 19:00. Pojďte s námi hledat hranice mezi sněním a realitou.

REZERVACE VSTUPENEK: maryskova@antonindvorak.cz nebo na tel. 318 618 115

VSTUPNÉ: 50 KČ / 30 KČ (děti, důchodci, ZTP)

Setkání s… šansonem

Renata Drössler

19. 2. 2022, 19:00

 

Vstupenky je možné rezervovat na: pamatnik@antonindvorak.cz, nebo na tel.: 318 618 11

Vstupné: 200 Kč / 140 Kč (děti, důchodci, ZTP)

 

Duo Bohémo

13. 11. 2021, 19:00

 

200 CZK / 140 CZK

 

Orbis Trio

6. 11. 2021, 19:00

 

200 CZK / 140 CZK

 

Procházka parkem se zahradním architektem

6. 11. 2021, 15:00

 

Procházka parkem se zahradním architektem Wouterem Verleurem a ředitelem památníku Vojtěchem Poláčkem. Přijďte s námi probrat naše plány na obnovu parku Památníku Antonína Dvořáka.
Den středočeského kraje v Památníku AD

28. 10. 2021, 10:00

Památník Antonína Dvořáka nabídne návštěvníkům po celý den vstup zdarma.
Pro návštěvníky bude zároveň přichystána mimořádná jednodenní výstava Tajemství depozitáře, která jim ukáže několik vybraných předmětů, běžně ukrytých v našem depozitáři.
Pro děti a ostatní hravé návštěvníky bude připravena tvořivá dílna „Ztvárni svou oblíbenou postavu z Rusalky“ a vědomostní soutěž o životě Antonína Dvořáka.