Stálá expozice

První stálá výstava, i když v nevelkém rozsahu, byla veřejnosti otevřena již v roce 1963. Z důvodu celkové rekonstrukce zámku a následně i přilehlého parku (8 ha) byl památník v letech 1990 – 1993 uzavřen. Od května 1994 slouží opět veřejnosti jako muzeum, tentokrát s využitím všech tří podlaží zámku. Pro pořádání krátkodobých výstav byla v jeho sklepních prostorách v květnu 2001 otevřena Galerie Václava Kounice.

Úvodní, historická část stálé expozice přibližuje osobnosti původních majitelů, hraběte Václava Roberta Kounice a jeho manželky Josefíny (roz. Čermákové), významné pražské herečky. Prohlídka úvodní části probíhá za účasti průvodce, součástí prohlídky je promítání hudebního filmového dokumentu Dvořák na Vysoké.

V prvním patře zámečku připravujeme novou stálou expozici věnovanou Dvořákovi a jeho pobytu na Vysoké. V současné chvíli je zde umístěna krátkodobá výstava Ty a já – houslistka a spisovatel a posluchárna. Přijďte si vychutnat skladby Antonína Dvořáka, které komponoval zde na Vysoké v zátiší uměleckých děl Davida Strauzze a Pavla Fuksy.