Program

Setkání s…

Setkání se šansony 21. století

17. 2. 2024 19:00

Zveme Vás na pokračování cyklu Setkání s…, během kterého budou představeny hudební žánry vycházející z klasické hudby. V únoru nás čeká koncert Barbory Šampalíkové a Václava Tobrmana. Přijďte si poslechnout šansony 21. století.

Barbora Šampalíková
Zpěvačka, šansoniérka, herečka.

Vystudovala Pražskou konzervatoř, poté Konzervatoř Jana Deyla. V divadle začala účinkovat ve svých sedmnácti letech a divadlu se
věnuje dodnes. Můžete ji vidět například na prknech divadla SeMaFor, v Hudebním divadle Karlín, v Divadle Na Fidlovačce, v Divadle Bez Zábradlí a v Divadle Hybernia.
Je také dlouholetou členkou Orchestru Karla Vlacha a sólistkou Septet Plus Orchestra Dalibora Kaprase. Jako herečku ji můžete znát ze seriálu Místo zločinu Ostrava nebo z filmu Prezidentka.
Se svou kapelou pravidelně pořádá koncerty v Malostranské besedě, kde znamenitě interpretuje nejen šansony Hany Hegerové, Zuzany Navarové, ale také autorskou tvorbu pianisty, skladatele a textaře Petra Ožany.

Václav Tobrman
Pianista, zpěvák, moderátor.

V roce 2014 získal druhé místo v prestižní soutěži Pianista roku. Václav je také vyhledávaným korepetitorem a učitelem hudby. Soukromě vyučuje hru na piano, klávesy, kytaru, ukulele a v neposlední řadě učí zpěv. Působil jako uznávaný pedagog například na Mezinárodní konzervatoři Praha, Taneční konzervatoři Praha, VOŠ Herecké Praha a ZUŠ Harmony.
V poslední době se věnuje tvorbě reklamních znělek, firemních motivačních písní, scénické hudby k divadelním představením, filmové hudbě a vytváření nejrůznějších narozeninových a svatebních písní podle přání zadavatele.

Barbora Šampalíková

Václav Tobrman

Vstupné 200 / 140 Kč (studenti, senioři, ZTP)

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115.

Smetana 200

Smetana u Dvořáka

2. 3. 2024 19:00

V rámci oslav 200letého výročí narození Bedřicha Smetany plánujeme uspořádat koncert v historickém interiéru Památníku Antonína Dvořáka. Diváci si budou moc vychutnat nejznámější dílo Bedřicha Smetany, cyklus symfonických básní Má vlast v úpravě pro čtyřruční klavír v podání klavírního dua Four hands.

Kateřina Konopová

Irina Cherkashyna

Vstupné 200 / 140 Kč (studenti, senioři, ZTP)

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115.

Setkání s…

Setkání s crossoverem

6. 4. 2024 19:00

Naposledy se setkáme s crossoverem, spojení tradiční etnické hudby s prvky klasiky, jazzu a volné improvizace nám představí Duo Jedlinský & Fischer.

V jedinečných barvách zvuku houslí a akordeonu uslyšíte vlivy balkánské, židovské, irské, skotské, romské hudby. Oba instrumentalisty svedlo dohromady společné působení v uskupení Bardolino (crossover – lidová a etno hudba, klasická hudba). Vedle Bardolina je můžete znát z působení ve Škampově kvartetu (Fischer) či Escualo Quintetu – tango nuevo (Jedlinský) a z řady spoluprací s dalšími významnými hudebníky (Iva Bittová, Dagmar Pecková, Kathryn Stott či Jethro Tull).

Jakub Jedlinský – akordeon

Pavel Fisher – housle

Vstupné 200 / 140 Kč (studenti, senioři, ZTP)

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115.

HFAD

Benefiční koncert pro vilu Rusalku

1. 5. 2024 19:00

V průběhu posledních osmi let se díky benefičním koncertům pro vilu Rusalku, pořádaných HF A. Dvořáka ve spolupráci s potomky A. Dvořáka podařilo již zachránit mnohé z pozůstalosti Mistra. Na těchto koncertech vystoupili V. Hudeček, J. Boušková, I. Klánský, I. Kahánek, T. Fialová, J. Bárta a mnozí další fenomenální umělci. V roce 2024 přijala naše pozvání přední česká violistka Kristina Fialová.

Kristina Fialová je odbornou kritikou oceňována především za dokonalou techniku, ohnivý temperament a sofistikované hudební cítění. Kromě pozvání na slavný dánský Tivoli festival debutovala v proslulé Tonhalle Zürich, Sumida Triphony hall v Tokiu, Gran Teatro Nacional v Limě, v sále Kolínské filharmonie a na MHF Pražské Jaro. Kristina je ředitelkou Jihočeského komorního festivalu a zakladatelkou Mezinárodní violové soutěže Oskara Nedbala v Praze. Od září 2020 vyučuje hru na violu na Pražské konzervatoři. Vydala 10 CD u českých vydavatelství Supraphon, Arcodiva, Sound Trust a dánského vydavatelství Dacapo. Vedla mistrovské kurzy v New Yorku, Delawaru, Limě, Kodani, Pekingu či Tsingtao. Pravidelně nahrává pro Český rozhlas, Českou televizi, Televizi Noe a Dánský rozhlas. Hraje na italskou violu „Carlo Antonio Testore – Contrada 1745“. Patří mezi Pirastro artists a hraje výhradně na struny této značky.

Součástí akce je tradičně zpřístupnění vily Rusalky veřejnosti za přítomnosti potomků A. Dvořáka (14.00 – 17:00 hod.) a turistický pochod pořádaný Knihovnou Jana Drdy v Příbrami.

Kristina Fialová – viola

Adam Skoumal – klavírní doprovod

Vstupné 250 Kč

Prodej vstupenek zahájen 1. 3. 2024. Vstupenky lze zakoupit prostřednictvím sítě Ticketportal, příp. před zahájením koncertu v místě konání.

HFAD

Koncert laureátů

28. 5. 2024 19:00

Již sedmým rokem zazní v místě s „geniem loci“ hlasy laureátů Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech. Detailní program koncertu vychází z výběru protagonistů, laureátů soutěže v roce 2023. Koncert je tradičně pořádán v den skonu vnuka A. Dvořáka – Antonína Dvořáka III.

Anna Flajšmanová – soprán

Pavel Divín – baryton

Ahmar Hedar– klavírní doprovod

Vstupné 250 Kč

Prodej vstupenek zahájen 1. 3. 2024. Vstupenky lze zakoupit prostřednictvím sítě Ticketportal, příp. před zahájením koncertu v místě konání.

Čert a Káča

Čert a Káča

16. 6. 2022, 19:30

18. 6. 2022, 19:30

20. 6. 2024, 19:30

 

Čert a Káča je druhou operou v řadě, která vzniká ve spolupráci Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě a Opera studio Praha. Druhé pohádkové téma nás zavede na posvícenskou taneční zábavu, na zámek, ale i do pekla! A i tentokrát pozveme diváky do různých zákoutí Památníku Antonína Dvořáka. Hrát se tentokrát bude dokonce na třech různých jevištích v krásném anglickém parku. Přijďte si užít neopakovatelnou atmosféru Vysoké, kam Antonín Dvořák jezdil na letní pobyty a kde své slavné opery psal.

Operu na libreto Adolfa Weniga a na motivy stejnojmenné pohádky od Boženy Němcové uvedeme v režii Dagmar Hlubkové a v choreografii Martina Šintáka.

V nepřízni počasí se po 1. odehrané hodině představení vstupné nevrací. V případě celodenní nepřízně počasí zůstávají vstupenky v platnosti na daný náhradní termín vždy následující den, tj. 17. 6., 19. 6. a 21. 6.

Od 18:30 se mohou diváci připojit na komentovanou procházku po okolí památníku.

Vstupné:

sezení – 490Kč | studenti a senioři (od 65 let) 390 Kč
na stání – dospělí 190 Kč | studenti a senioři (od 65 let) 150 Kč

Vstupenky k dostání online zde nebo na pokladně Památníku, tel.: 318 618 115.

 

 

Rusalka

Rusalka 

22. 6. 2024, 19:30

24. 6. 2024, 19:30

 

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami zve na operu Rusalka, která se odehraje v zámeckém parku u památníku. Rusalka Antonína Dvořáka je klasický pohádkový příběh o velké, nenaplněné touze vodní víly Rusalky. Toto operní představení je projektem společnosti Opera studio Praha, z.s.

Od 18:30 se mohou diváci připojit na komentovanou procházku po okolí památníku.

V nepřízni počasí se po 1. odehrané hodině představení vstupné nevrací. V případě celodenní nepřízně počasí zůstávají vstupenky v platnosti na daný náhradní termín vždy následující den, tj. 23. 6. a 25. 6.

Během představení diváci přecházejí parkem. První dějství se odehrává u jezírka, ale druhé na zámku. Pro imobilní diváky bude možnost dopomoci a převozu.

Vstupné:

1. kategorie (přední místa uprostřed hlediště) – dospělí 550 Kč | studenti a senioři (od 65 let) 440 Kč
2. kategorie (boční místa a zadní řady) – dospělí 390 Kč | studenti a senioři (od 65 let) 310 Kč
na stání – dospělí 190 Kč | studenti a senioři (od 65 let) 150 Kč

Vstupenky k dostání online zde nebo na pokladně Památníku, tel.: 318 618 115.

 

 

Archiv

Setkání s…

Setkání s jazzem

27. 1. 2024 19:00

Během prvního koncertu z cyklu Setkání s… se můžete těšit na jazz v podání S.V.A. Trio.

S.V.A. Trio je formace tří renomovaných muzikantů s velkými multižánrovými zkušenostmi, kteří se zaměřují na autorskou hudbu. Na české scéně jsou ojedinělým a inovativním souborem reflektující společné hudební vlivy a reagují na život uvnitř velkoměsta. Jejich styl pojmenovali „urban fusion“.

Alexey Aslamas – housle

Vladan Malinjak – viola

Šimon Marek – cello.

Vstupné 200 / 140 Kč (studenti, senioři, ZTP)

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115.

Opera, opereta a muzikál

Španělsko – italský operní, operetní a muzikálový večer

20. 1. 2024 19:00

Zažijte s námi italsko-španělský romantický večer, v lednu Vás rozehřejí tóny klavíru a zpěvu. Těšit se můžete na muzikálové, operetní a operní melodie, které Vám připomenou daleké kraje a pohladí Vás po duši. Přijďte si poslechnout Mozarta, Verdiho, Bizeta… a samozřejmě i Dvořáka.

Andrea Jíšová se narodila do hudební rodiny. Po studiu na gymnáziu a na Západočeské univerzitě studovala operní zpěv u profesora Josefa Jíši. Nyní se připravuje u profesorky Jany Jonášové v Praze.

Jan Kukal se narodil v Praze do hudební rodiny skladatele Ondřeje Kukala. Po studiu houslí na Gymnáziu a Hudební škole hlavního města Prahy studoval zpěv na Pražské konzervatoři. Nyní je posluchačem HAMU (operní zpěv) ve třídě prof. Ivana Kusnjera. Absolvoval i stáž na Hochschule für Musik und Tanz v Kolíně nad Rýnem ve třídě prof. Raimunda Nolteho (2021-2022).

Program uvádí Jiří Hlobil.

Andrea Jíšová – soprán
Jan Kukal – baryton
Martin Marek – klavír

Vstupné 200 / 140 Kč (studenti, senioři, ZTP)

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115.

Adventní koncerty 2023

Adventní rozjímání – večer s hudbou a poezií

20. 12. 2023 19:00

Zveme vás na poslední adventní koncert a zároveň poslední koncert roku 2023 v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.

Čeká nás program sestavený z děl českých a světových klasiků, které tradičně  slýcháme v předvánočním čase. Nebudou chybět ani vánoční písně a koledy. To vše bude vyšperkováno texty s vánoční tématikou, básněmi, říkadly či prózou v jedinečném hlasovém podání Valérie Zawadské.

Slovenský barytonista, absolvent JAMU v Brně, laureát mezinárodních pěveckých soutěží F. Tagliaviniho a A. Dvořáka, držitel ceny Thalie Vladimír Chmelo, je vyhledávaným interpretem italskeho, francouzskeho a ruského operniho repertoáru. Je jedním z mála českých a slovenských pěvců, kteří zpívali v neworské Metropolitní opeře (MadamaButterfly, Rusalka, Jolanta, Z mrtveho domu), milánské Scale (Z mrtvého domu), nebo v TeatroColon v Buenos Aires (Ford). Pravidelně se objevuje na evropských scénách (Hamburg, Berlín, Palermo, Janov, Bonn, Essen, Wroclav, Graz, Innsbruck, Vídeň). Několikrát se představil také japonskému publiku společně s pražským, brněnským a bratislavským národním divadlem, se kterými úzce spolupracuje dodnes. V koncertní a oratorní oblasti má za sebou četná vystoupení, z nichž nejdůležitější byl přednes partu Krista ve stejnojmenném oratoriu F. Liszta ve Vatikánu za účasti papeže Jana Pavla II., nebo písňový recitál v Brucknerhausu v rakouském Linzi

Jméno Valérie Zawadské je známé především z dabingu, který tvoří stěžejní část její práce. V dabingu začala působit již za studií na DAMU, první větší role dostala ale až v 90. letech, kdy byla nakonec natolik vytížená, že musela opustit stálé divadelní angažmá. Za zmínku stojí především její namluvení Claudie Cardinal ve slavném westernu Tenkrát na západě, dále dabovala Sophii Loren, Goldie Hawn nebo Sigourney Weaver, promlouvala také v řadě seriálů. Značný přísun zahraničních filmů a seriálů v 90. letech přinesl Zawadské a jejímu nezaměnitelnému hlasu široké uplatnění a v návaznosti na to také značnou popularitu – v letech 1998-2003 bezkonkurečně obsazovala první příčku v anketě Týtý v kategorii dabér. Podobně zvítězila v letech 1996-1998 v divácké kategorii v Ceně Františka Filipovského, která je každoročně udělována za dabing. Valérie Zawadská je zároveň členkou odborné poroty této soutěže, předávání těchto cen také uváděla, stejně jako moderovala předávání Cen Thálie.

Vladimír Chmelo – baryton
Zbyňka Šolcová – harfa
Valérie Zawadská – umělecký přednes

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115 nebo online zde.

Adventní koncerty 2023

Jak to bylo u Dvořáků

16. 12. 2023 19:00

Pohostinství U Cempírka Vysoká u Příbramě

Zveme vás na veselé vzpomínání na hospodské koncertování Antonína Dvořáka a jeho otce Františka Dvořáka v sále hostince u Cempírka, které dodá představení tu pravou atmosféru.

Michal Müller je v současné době jediným graduovaným hráčem a učitelem na citeru v České republice. Studoval klasickou citeru na Vídeňské konzervatoři. Ve světovém měřítku patří dnes mezi nejprogresivnější citeristy naší doby. Jako sólový hráč je mezinárodně vyhledáván pro svůj osobitý výraz a neortodoxní přístup ke svému nástroji. Svou autorskou hudbou se pohybuje někde na hranici slovanských lidových kořenů, klasické hudby, blues, jazzu, world music, ambientní akustické hudby a volné improvizace. Pro citeru aranžuje skladby nejrůznějších žánrů a období. V hudbě má rád volnost a možnost vlastního vyjadřování s velkým respektem k historii a tradici. Hru na citeru často doplňuje zpěvem. „Citera je můj nástroj, kterým se mohu vyjadřovat, skrze který mohu komunikovat“. Spolupracuje s hudebníky různých žánrů, improvizuje ke slovu, tanci i divadelním představením, skládá a nahrává divadelní a filmovou hudbu, příležitostně spolupracuje s radiem a televizí. Na mezinárodní soutěži Ernst Volkmann Preis v Mnichově 2004 získal zvláštní cenu poroty právě pro svůj nekonvenční a originální přístup k citeře.

Petr Holman je zakládajícím členem Zemlinského kvarteta, které působí na české i mezinárodní hudební scéně již od roku 1994 a jehož hlavní náplní je koncertní, nahrávací a pedagogická činnost. Z důležitých úspěchů souboru vyberme mnohá ocenění na mezinárodních soutěžích (Banff, Pražské Jaro, Londýn a zejména vítězství ve francouzském Bordeaux), můžeme též zmínit více než 25 kompaktních disků s díly českých i světových skladatelů nebo četné nahrávky pro Český rozhlas. Zemlinského kvarteto je teprve čtvrtým souborem v historii, který natočil kompletní kvartetní dílo A. Dvořáka. Nahrávka jeho raných kvartetů získala prestižní francouzské ocenění „Diapason d´Or“. V akademickém roce 1993-94 byl členem Northwestern University Symphony Orchestra. V roce 2000 získal 1. cenu na mezinárodní violové soutěži Beethovenův Hradec a o rok později absolvoval pražskou konzervatoř ve třídě prof. K. Doležala. V letech 1997-2004 byl členem Symfonického orchestru Českého rozhlasu, s nímž v roce 2001 vystoupil i jako sólista. V současné době kromě nadále pokračující činnosti se Zemlinského kvartetem působí Petr Holman též jako profesor violy a komorní hry na Pražské konzervatoři.

Michal Müller – citera, zpěv
Petr Holman – viola

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115 nebo online zde.

Adventní koncerty 2023

Vánoční písně zlidovělé a populární

9. 12. 2023 19:00

Zpříjemněte si předvánoční čas adventními koncerty v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.

Tu pravou vánoční náladu vykouzlí klavírista Petr Ožana a zpěvačka Svitlana Reichelová.

Petr Ožana, klavírista, skladatel a textař, studoval obory skladba a klavír na Konzervatoři Jaroslava Ježka a posléze pokračoval na AMU ve studiu klavíru. Je pedagogem na Pražské konzervatoři na oddělení popu a kromě koncertů s šansoniéry jako Zlatka Bartošková, Alena Hladká nebo Marta Balejová také spolupracuje s řadou zpěváků, např. Radimem Schwabem nebo Marcelou Březinovou. Doprovází Jitku Molavcovou v jejím recitálu Láska, to nejsou jen písmena. Hraje také v divadelních představeních (Divadlo pod Palmovkou, Divadlo Mana, Divadlo Semafor, Divadlo Kampa). Jako korepetitor spolupracoval na muzikálech Sweeney Todd, Rent, Freddie, Cikáni jdou do nebe. V roce 2017 uvedl na Pražské konzervatoři první autorský projekt ve spolupráci s Janou Balašovou Obrázky z divadla. V roce 2021 uvedl další autorský projekt pro konzervatoř – Sekretářky a v divadle na Fidlovačce komorní rodinný muzikál Betlém hledá superstar, který byl režijním debutem Petra Veselého.

Svitlana Reichelova je absolventkou konzervatoře v Praze. Zpívá už od dětství. Je finalistkou řady celostátních a mezinárodních pěveckých soutěží, např. Zlatý čáp, Pěvecká zahrada (Kyjev, Ukrajina), finalistkou pěvecké soutěže PopStar (soutěž studentů tří konzervatoří v Praze 2011 a 2013). Je členkou folklórní kapely Ignis. Často vystupuje v hudebních kavárnách nebo na charitativních koncertech. 2016-2018 vyučovala zpěv na Mezinárodní konzervatoři v Praze. Od roku 2015 působí jako učitelka zpěvu na základní umělecké škole v Praze. Největší její hudební láskou je šanson. Zajímá se taky o tradiční písně různých národů. Společně se svými žáky nahrává písničky pro děti na populární YouTube kanál S láskou k dětem. Zpívá v sedmnácti jazycích.

Petr Ožana – klavír
Svitlana Reichelová – zpěv

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115 nebo online zde.

Dvořák imerzivní

David Beveridge a Lukáš Brychta

20. 11. 2023 13:00

V pondělí 20. 11. 2023 se u nás budou konat dvě doprovodné přednášky k projektu Antonín Dvořák imerzivní, v rámci, kterého bychom rádi na jaře divadelně a hudebně oživili slavnou fotografii, pořízenou roku 1894 na schodech zámečku básníkem Josefem Václavem Sládkem. Tehdy přijel na Vysokou Antonín Dvořák na prázdniny, složil tu Humoresku a do kostela v Třebsku věnoval varhany. Program přednášek se bude zaměřovat na problematiku imerzivního divadla a historické detaily léta 1894. Naše pozvání přijal režisér Lukáš Brychta (Pomezí) a přední expert na Dvořáka p. David Beveridge.

pondělí 20. 11. 2023

13:00 Lukáš Brychta (Pomezí)
téma imerzivní divadlo

14:30 David Beveridge
téma vztahu Antonína Dvořáka k Vysoké s akcentem na léto 1894

Za podporu děkujeme EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury a také Středočeskému kraji.

Vstupné volné

Hudební podzim

Siempre Nuevo: Tanec po strunách

18. 11. 2023 19:00

Zveme vás na další z podzimních koncertů v jedinečném prostředí historických prostor zámečku Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.

„Tanec po strunách“ se nese v duchu převážně tanečních skladeb a rytmů. Od Španělského Fandanga z díla klasicistního autora Luigi Boccheriniho přes klavírní tance Enrique Granadose až po současné autory Mathiase Duplessyho a jeho „Danse des sentiments“ či Lukáše Sommera, který duu Siempre Nuevo složil skladbu s názvem „Tanec po strunách“, si každý posluchač přijde na své. Program je doplněn o překrásnou baladu „Dívka s vlasy jako len“ Claudea Debussyho a ohnivou „Tonadillou“ Joaquina Rodriga. Obě kytary se rozezní ve všech barevných i dynamických paletách, které v sobě skrývají.

Matěj Freml – kytara
Patrick Vacík – kytara

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115 nebo online zde.

Rosa Bohemica

Roman Hoza & Ahmad Hedar

Ach ty róže, krásná róže

4. 11. 2023, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami Vás zve na 3. ročník hudebního festivalu Rosa Bohemica. 

Již podruhé zde přivítáme barytonistu Romana Hozu a klavíristu Ahmada Hedara. V programu s názvem „Ach ty róže, krásná róže“ zazní mimo jiné i téměř neznámý cyklus „Písně z Rukopisu Královédvorského“. Dvořák se tak připojil k řadě umělců, kteří se nechali tímto geniálním podvrhem inspirovat pro vlastní tvorbu. V té době však byly ještě Rukopisy považovány za pýchu českého národního písemnictví, a jejich zhudebnění lze považovat za výraz skladatelova vlasteneckého smýšlení.

Barytonista Roman Hoza vystudoval brněnskou Janáčkovu akademii múzických umění a absolvoval roční stáž na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Roku 2014 v rámci programu Young Singers Project vystoupil na prestižním Salzburger Festspiele jako Dandini v úpravě Rossiniho Popelky. Stal se sólistou Národního divadla Brno a jako host spolupracuje také s pražským Národním divadlem, Národním divadlem moravskoslezským a Divadlem J. K. Tyla v Plzni. Ze zahraničních hostování jmenujme např. spolupráci s Opera National de Lyon nebo Göteborg Operan. Od sezóny 2020/21 patří do stálého sólistického ansámblu düsseldorfské Deutsche Oper am Rhein. Romana Hozu jste mohli slyšet také na festivalech Pražské jaro, Dvořákova Praha, Smetanova Litomyšl, Moravský podzim, Concentus Moraviae a dalších. Je vyhledávaným interpretem komorní a barokní hudby. Pravidelně jej můžete vidět jako sólistu barokních ansámblů Collegium 1704, Musica Florea, Ensemble Inégal nebo Czech Ensemble Baroque.

Klavírista, zpěvák a pedagog Ahmad Hedar od dětství zpíval ve sboru Pueri gaudentes. Studium hry na klavír završil na pražské AMU ve třídě Martina Kasíka a Františka Malého. Zúčastnil se mnoha mistrovských kurzů mj. pod vedením Paula Badury Skody. Jako korepetitor operního zpěvu pracoval s předními pěvci mladé generace Petrem Nekorancem, Kateřinou Kněžíkovou a Romanem Hozou, ale i s operními legendami Gabrielou Beňačkovou či Evou Randovou. V roce 2016 získal cenu za nejlepší klavírní doprovod na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Je členem spolku RunOperun, který se snaží přiblížit operu mladému publiku a široké veřejnosti na neobvyklých místech. S tímto spolkem nastudoval opery Kouzelná flétna, Figarova svatba, Rusalka a Lidský hlas. Roku 2019 se stal stipendistou prestižních Bayreuther Festspiele. Kromě klavíru se věnuje i zpěvu, a to opernímu i neklasickému. Od roku 2019 pedagogicky působí na Konzervatoři Jana Deyla.

Program, mapu dějišť, termíny jednotlivých akcí hudebního festivalu Rosa Bohemica, informace o účinkujících i o vstupenkách lze najít na www.rosabohemica.cz

Účinkují:

  • Roman Hoza-baryton
  • Ahmad Hedar-klavír

Prodej vstupenek online zde

Den Středočeského kraje

Den Středočeského kraje

28. 10. 2023

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na Den Středočeského kraje.

Těšit se můžete komentované prohlídky historické části zámku, pohádku pro děti a zejména na novou výstavu v Galerii Václava Kounice v suterénu zámku.

Památník Antonína Dvořáka nabídne v tento den svým návštěvníkům po celý den vstup za 1 Kč.

Hudební podzim

Ensemble Frizzante: Evropská vokální hudba

21. 10. 2023, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na cyklus podzimních koncertů klasické hudby v překrásném prostředí historických prostor.

Těšit se můžete na anglické renesanční madrigaly věhlasných autorů, krásné vokální skladby lichtenštejnského autora Josefa Gabriela Rheinbergera, moderní francouzskou duchovní hudbu, zřídka uváděný cyklus šesti písní od Paula Hindemitha a nakonec příjemné šansony od Josepha Kosmy (mj. autor scénické a filmové hudby).

Eva Daňhelová – soprán
Veronika Slavíčková – alt, mezzosoprán
Petr Pytlík –  tenor, kontraalt
Antonín Libicher – tenor
Martin Kotulan – bas

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115 nebo online zde.