Program

Hudební podzim

Quasi trio

30. 9. 2023, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na první koncert ze série podzimních koncertů.

Quasi trio bylo založeno v roce 2014 v Praze, kde má své působiště dodnes. Díky netradičnímu spojení klarinetu, klavíru a violoncella patří mezi několik málo tuzemských souborů, které nabízejí posluchačům pestrý program z ne tak často prováděných skladeb hudebních velikánů. Repertoár souboru sahá od období klasicismu až po díla současných autorů, trio spolupracuje také s českými skladateli, jakými jsou například Eliška Cílková, Lukáš Sommer nebo Zdeněk Merta.

David Šimeček – klarinet
Judita Škodová – violoncello
Kateřina Ochmanová – klavír

Navíc… Před koncertem máte od 18 hodin možnost zúčastnit se komentované prohlídky výstavy Antonín Dvořák superstar s panem ředitelem.

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115 nebo online zde.

Pocta Jakubu Janu Rybovi

Pocta Jakubu Janu Rybovi

14. 10. 2023, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na neoficiální tečku za 6. ročníkem Festivalu Jakuba Jana Ryby.

Těšit se můžete na čtení z Rybova vlastního životopisu „Můj život a hudba“ a premiérové uvedení nahrávek z digitálního archivu Festivalu Jakuba Jana Ryby.

Pořadem provázejí realizátoři Festivalu Jakuba Jana Ryby ředitel Šimon Kaňka a dramaturg Zdeněk Klauda.

Projekt Festivalu Jakuba Jana Ryby je nadregionální kulturní aktivitou společnosti Anthonea Musica s.r.o. prezentující žánr klasické hudby v konceptu osvětové, autenticky nekomerční a ryze umělecké nekonzumní produkce. Médiem projektu je osobnost Jakuba Jana Ryby. Projekt má za sebou realizaci šesti ročníků, ve kterých doposud vyprodukoval pět desítek akcí a každoročně se koná ve Středočeském a Plzeňském kraji. Cílem Festivalu Jakuba Jana Ryby je představit publiku koncertní provedení všech Rybových dochovaných skladeb z jeho katalogu. Většina Rybových skladeb je veřejnosti úplně neznámá, pouze u nepatrného zlomku došlo v minulosti ke koncertnímu provedení nebo realizaci nahrávky. Obsahem programu Rybova festivalu je pohled na skladatelovo pestré symfonické, komorní, vokálně-instrumentální a duchovní dílo v souvislostech jeho předchůdců, současníků a následovníků. Rybův festival též podněcuje hudební skladatele k vytvoření nových skladeb, které jsou koncertně provedeny v rámci Rybova festivalu.

Vlastní životopis napsal Jakub Jan Ryba v roce 1801, tedy v době, která představovala zřejmě šťastnější etapu jeho života. Z obsahu je patrna láska k rodině, přátelům i dobrodincům, láska k hudbě, hluboká víra, úcta ke své vlastní práci a obdiv k hudebním velikánům své doby.

,,Co jde od srdce, jde k srdci” – Jakub Jan Ryba

Vstupné je dobrovolné. 

Hudební podzim

Ensemble Frizzante: Evropská vokální hudba

21. 10. 2023, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na cyklus podzimních koncertů klasické hudby v překrásném prostředí historických prostor.

Těšit se můžete na anglické renesanční madrigaly věhlasných autorů, krásné vokální skladby lichtenštejnského autora Josefa Gabriela Rheinbergera, moderní francouzskou duchovní hudbu, zřídka uváděný cyklus šesti písní od Paula Hindemitha a nakonec příjemné šansony od Josepha Kosmy (mj. autor scénické a filmové hudby).

Eva Daňhelová – soprán
Veronika Slavíčková – alt, mezzosoprán
Petr Pytlík –  tenor, kontraalt
Antonín Libicher – tenor
Martin Kotulan – bas

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115 nebo online zde.

Den Středočeského kraje

Den Středočeského kraje

28. 10. 2023

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na Den Středočeského kraje.

Těšit se můžete komentované prohlídky historické části zámku, pohádku pro děti a zejména na novou výstavu v Galerii Václava Kounice v suterénu zámku.

Památník Antonína Dvořáka nabídne v tento den svým návštěvníkům po celý den vstup za 1 Kč.

Rosa Bohemica

Roman Hoza & Ahmad Hedar

Ach ty róže, krásná róže

4. 11. 2023, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami Vás zve na 3. ročník hudebního festivalu Rosa Bohemica. 

Již podruhé zde přivítáme barytonistu Romana Hozu a klavíristu Ahmada Hedara. V programu s názvem „Ach ty róže, krásná róže“ zazní mimo jiné i téměř neznámý cyklus „Písně z Rukopisu Královédvorského“. Dvořák se tak připojil k řadě umělců, kteří se nechali tímto geniálním podvrhem inspirovat pro vlastní tvorbu. V té době však byly ještě Rukopisy považovány za pýchu českého národního písemnictví, a jejich zhudebnění lze považovat za výraz skladatelova vlasteneckého smýšlení.

Barytonista Roman Hoza vystudoval brněnskou Janáčkovu akademii múzických umění a absolvoval roční stáž na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Roku 2014 v rámci programu Young Singers Project vystoupil na prestižním Salzburger Festspiele jako Dandini v úpravě Rossiniho Popelky. Stal se sólistou Národního divadla Brno a jako host spolupracuje také s pražským Národním divadlem, Národním divadlem moravskoslezským a Divadlem J. K. Tyla v Plzni. Ze zahraničních hostování jmenujme např. spolupráci s Opera National de Lyon nebo Göteborg Operan. Od sezóny 2020/21 patří do stálého sólistického ansámblu düsseldorfské Deutsche Oper am Rhein. Romana Hozu jste mohli slyšet také na festivalech Pražské jaro, Dvořákova Praha, Smetanova Litomyšl, Moravský podzim, Concentus Moraviae a dalších. Je vyhledávaným interpretem komorní a barokní hudby. Pravidelně jej můžete vidět jako sólistu barokních ansámblů Collegium 1704, Musica Florea, Ensemble Inégal nebo Czech Ensemble Baroque.

Klavírista, zpěvák a pedagog Ahmad Hedar od dětství zpíval ve sboru Pueri gaudentes. Studium hry na klavír završil na pražské AMU ve třídě Martina Kasíka a Františka Malého. Zúčastnil se mnoha mistrovských kurzů mj. pod vedením Paula Badury Skody. Jako korepetitor operního zpěvu pracoval s předními pěvci mladé generace Petrem Nekorancem, Kateřinou Kněžíkovou a Romanem Hozou, ale i s operními legendami Gabrielou Beňačkovou či Evou Randovou. V roce 2016 získal cenu za nejlepší klavírní doprovod na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Je členem spolku RunOperun, který se snaží přiblížit operu mladému publiku a široké veřejnosti na neobvyklých místech. S tímto spolkem nastudoval opery Kouzelná flétna, Figarova svatba, Rusalka a Lidský hlas. Roku 2019 se stal stipendistou prestižních Bayreuther Festspiele. Kromě klavíru se věnuje i zpěvu, a to opernímu i neklasickému. Od roku 2019 pedagogicky působí na Konzervatoři Jana Deyla.

Program, mapu dějišť, termíny jednotlivých akcí hudebního festivalu Rosa Bohemica, informace o účinkujících i o vstupenkách lze najít na www.rosabohemica.cz

Účinkují:

  • Roman Hoza-baryton
  • Ahmad Hedar-klavír

Prodej vstupenek online zde

Hudební podzim

Siempre Nuevo: Tanec po strunách

18. 11. 2023 19:00

Zveme vás na další z podzimních koncertů v jedinečném prostředí historických prostor zámečku Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.

„Tanec po strunách“ se nese v duchu převážně tanečních skladeb a rytmů. Od Španělského Fandanga z díla klasicistního autora Luigi Boccheriniho přes klavírní tance Enrique Granadose až po současné autory Mathiase Duplessyho a jeho „Danse des sentiments“ či Lukáše Sommera, který duu Siempre Nuevo složil skladbu s názvem „Tanec po strunách“, si každý posluchač přijde na své. Program je doplněn o překrásnou baladu „Dívka s vlasy jako len“ Claudea Debussyho a ohnivou „Tonadillou“ Joaquina Rodriga. Obě kytary se rozezní ve všech barevných i dynamických paletách, které v sobě skrývají.

Matěj Freml – kytara
Patrick Vacík – kytara

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115 nebo online zde.

Adventní koncerty 2023

Vánoční písně zlidovělé a populární

9. 12. 2023 19:00

Zpříjemněte si předvánoční čas adventními koncerty v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.

Tu pravou vánoční náladu vykouzlí klavírista Petr Ožana a zpěvačka Svitlana Reichelová.

Petr Ožana, klavírista, skladatel a textař, studoval obory skladba a klavír na Konzervatoři Jaroslava Ježka a posléze pokračoval na AMU ve studiu klavíru. Je pedagogem na Pražské konzervatoři na oddělení popu a kromě koncertů s šansoniéry jako Zlatka Bartošková, Alena Hladká nebo Marta Balejová také spolupracuje s řadou zpěváků, např. Radimem Schwabem nebo Marcelou Březinovou. Doprovází Jitku Molavcovou v jejím recitálu Láska, to nejsou jen písmena. Hraje také v divadelních představeních (Divadlo pod Palmovkou, Divadlo Mana, Divadlo Semafor, Divadlo Kampa). Jako korepetitor spolupracoval na muzikálech Sweeney Todd, Rent, Freddie, Cikáni jdou do nebe. V roce 2017 uvedl na Pražské konzervatoři první autorský projekt ve spolupráci s Janou Balašovou Obrázky z divadla. V roce 2021 uvedl další autorský projekt pro konzervatoř – Sekretářky a v divadle na Fidlovačce komorní rodinný muzikál Betlém hledá superstar, který byl režijním debutem Petra Veselého.

Svitlana Reichelova je absolventkou konzervatoře v Praze. Zpívá už od dětství. Je finalistkou řady celostátních a mezinárodních pěveckých soutěží, např. Zlatý čáp, Pěvecká zahrada (Kyjev, Ukrajina), finalistkou pěvecké soutěže PopStar (soutěž studentů tří konzervatoří v Praze 2011 a 2013). Je členkou folklórní kapely Ignis. Často vystupuje v hudebních kavárnách nebo na charitativních koncertech. 2016-2018 vyučovala zpěv na Mezinárodní konzervatoři v Praze. Od roku 2015 působí jako učitelka zpěvu na základní umělecké škole v Praze. Největší její hudební láskou je šanson. Zajímá se taky o tradiční písně různých národů. Společně se svými žáky nahrává písničky pro děti na populární YouTube kanál S láskou k dětem. Zpívá v sedmnácti jazycích.

Petr Ožana – klavír
Svitlana Reichelová – zpěv

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115 nebo online zde.

Adventní koncerty 2023

Jak to bylo u Dvořáků

16. 12. 2023 19:00

Pohostinství U Cempírka Vysoká u Příbramě

Zveme vás na veselé vzpomínání na hospodské koncertování Antonína Dvořáka a jeho otce Františka Dvořáka v sále hostince u Cempírka, které dodá představení tu pravou atmosféru.

Michal Müller je v současné době jediným graduovaným hráčem a učitelem na citeru v České republice. Studoval klasickou citeru na Vídeňské konzervatoři. Ve světovém měřítku patří dnes mezi nejprogresivnější citeristy naší doby. Jako sólový hráč je mezinárodně vyhledáván pro svůj osobitý výraz a neortodoxní přístup ke svému nástroji. Svou autorskou hudbou se pohybuje někde na hranici slovanských lidových kořenů, klasické hudby, blues, jazzu, world music, ambientní akustické hudby a volné improvizace. Pro citeru aranžuje skladby nejrůznějších žánrů a období. V hudbě má rád volnost a možnost vlastního vyjadřování s velkým respektem k historii a tradici. Hru na citeru často doplňuje zpěvem. „Citera je můj nástroj, kterým se mohu vyjadřovat, skrze který mohu komunikovat“. Spolupracuje s hudebníky různých žánrů, improvizuje ke slovu, tanci i divadelním představením, skládá a nahrává divadelní a filmovou hudbu, příležitostně spolupracuje s radiem a televizí. Na mezinárodní soutěži Ernst Volkmann Preis v Mnichově 2004 získal zvláštní cenu poroty právě pro svůj nekonvenční a originální přístup k citeře.

Petr Holman je zakládajícím členem Zemlinského kvarteta, které působí na české i mezinárodní hudební scéně již od roku 1994 a jehož hlavní náplní je koncertní, nahrávací a pedagogická činnost. Z důležitých úspěchů souboru vyberme mnohá ocenění na mezinárodních soutěžích (Banff, Pražské Jaro, Londýn a zejména vítězství ve francouzském Bordeaux), můžeme též zmínit více než 25 kompaktních disků s díly českých i světových skladatelů nebo četné nahrávky pro Český rozhlas. Zemlinského kvarteto je teprve čtvrtým souborem v historii, který natočil kompletní kvartetní dílo A. Dvořáka. Nahrávka jeho raných kvartetů získala prestižní francouzské ocenění „Diapason d´Or“. V akademickém roce 1993-94 byl členem Northwestern University Symphony Orchestra. V roce 2000 získal 1. cenu na mezinárodní violové soutěži Beethovenův Hradec a o rok později absolvoval pražskou konzervatoř ve třídě prof. K. Doležala. V letech 1997-2004 byl členem Symfonického orchestru Českého rozhlasu, s nímž v roce 2001 vystoupil i jako sólista. V současné době kromě nadále pokračující činnosti se Zemlinského kvartetem působí Petr Holman též jako profesor violy a komorní hry na Pražské konzervatoři.

Michal Müller – citera, zpěv
Petr Holman – viola

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115 nebo online zde.

Adventní koncerty 2023

Adventní rozjímání – večer s hudbou a poezií

20. 12. 2023 19:00

Zveme vás na poslední adventní koncert a zároveň poslední koncert roku 2023 v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.

Čeká nás program sestavený z děl českých a světových klasiků, které tradičně  slýcháme v předvánočním čase. Nebudou chybět ani vánoční písně a koledy. To vše bude vyšperkováno texty s vánoční tématikou, básněmi, říkadly či prózou v jedinečném hlasovém podání Valérie Zawadské.

Mezzosopranistka Eva Garajová je absolventkou Konzervatoře v Bratislavě Vysoké školy múzických umění v Bratislavě. Dále studovala v Osimu, (Accademia d’arte lirica – Mario Melani), v Buffalu (Gary Burgess) a na mistrovských kurzech u Enzy Ferrari, Julie Hamari a Christy Ludwig. Během svých zahraničních stáží se představila v titulní roli Lukrecie v opeře Benjamina Brittena The Rape of Lucretia a v Pucciniho opeře Suor Angelica v Greater Buffalo Opera Company. Již jako studentka VŠMU se stala členkou Komorní opery v Bratislavě a v roce 1995 debutovala jako Olga v opeře Evžen Oněgin v Banské Bystrici. V témže roce začala spolupracovat se Státní operou Praha, kde během svého působení nastudovala více než dvacet rolí světového operního repertoáru (mimo jiné Mozart – Cosi fan tutte, Rossini – II Turco in Italia, Bizet – Carmen, Boito – Nerone, Ponchielli – La Gioconda, Janáček – Káťa Kabanová). V roce 2000 získala prestižní Cenu Masarykovy akademie umění a Cenu Gustava Mahlera Evropské unie za umění. V roce 2006 vystoupila v Bratislavě jako host galakoncertu José Carrerase se španělskými a italskými písněmi. Zúčastnila se též přípravy filmové nahrávky opery Liška Bystrouška (Deutsches Symhonie Orchester v Berlíně a dirigent Kent Nagano) a nahrávky této opery pro BBC ve spolupráci s ČT Brno (2002 – 2004). S Filharmonií Brno a dirigentem Sirem Charlesem Mackerrasem a znovu na festivalu Pražské jaro 2007 s Pražskými symfoniky zpívala v Glagolské mši Leoše Janáčka. Pravidelně účinkuje se špičkovými symfonickými a komorními orchestry, zejména se Slovenskou filharmonií (Beethoven, Liszt – Missa solemnis, Mozart, Verdi – Requiem, Dvořák, Rossini – Stabat Mater, Berlioz – La Mort de Cléopatre) a Státním komorním orchestrem Žilina. Spolupracuje i s Českou filharmonií, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a dirigentem Vladimírem Válkem (Křička – Severní noci a Stravinský – Oedipus Rex, Mahler – Symfonie č. 2), dirigentem Petrem Altrichtrem (Filharmonie Brno, Slovenská filharmonia), Pražskou komorní filharmonií s dirigentem Jiřím Bělohlávkem (Beethoven – Missa solemnis).

Jméno Valérie Zawadské je známé především z dabingu, který tvoří stěžejní část její práce. V dabingu začala působit již za studií na DAMU, první větší role dostala ale až v 90. letech, kdy byla nakonec natolik vytížená, že musela opustit stálé divadelní angažmá. Za zmínku stojí především její namluvení Claudie Cardinal ve slavném westernu Tenkrát na západě, dále dabovala Sophii Loren, Goldie Hawn nebo Sigourney Weaver, promlouvala také v řadě seriálů. Značný přísun zahraničních filmů a seriálů v 90. letech přinesl Zawadské a jejímu nezaměnitelnému hlasu široké uplatnění a v návaznosti na to také značnou popularitu – v letech 1998-2003 bezkonkurečně obsazovala první příčku v anketě Týtý v kategorii dabér. Podobně zvítězila v letech 1996-1998 v divácké kategorii v Ceně Františka Filipovského, která je každoročně udělována za dabing. Valérie Zawadská je zároveň členkou odborné poroty této soutěže, předávání těchto cen také uváděla, stejně jako moderovala předávání Cen Thálie.

Eva Garajová – mezzosoprán
Zbyňka Šolcová – harfa
Valérie Zawadská – umělecký přednes

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115 nebo online zde.

Archiv

Open air férie

Open air férie

Rozloučení s HFAD i Středočeským kulturním létem

v Památníku Antonína Dvořáka

9. 9. 2023, 19:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na závěrečný koncert 54. ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram.

Těšit se můžete na velký žesťový soubor Opera Brass tvořený hráči orchestru Národního divadla. Díky aranžmá trombonistů Jana Votavy a Miroslava Kopty má na Opera Brass na v repertoáru skladby od renesance až po hudbu 20.století. Za sebou má řadu vystoupení jak na půdě Národního divadla, tak i po celé České republice. 

Další ,,lahůdkou” je pak Pavel Bořkovec Quartet. Toto mimořádné hudební těleso vzniklo spojením čtyř talentovaných umělců a jako jedno z mála uskupení u nás se systematicky věnuje také soudobé hudbě. Díky repertoárové neotřelosti a bezchybnému interpretačnímu provedení získává i moderní hudba v podání Pavel Bořkovec Quartet velmi rychle své příznivce napříč celým posluchačským spektrem. 

Prodej vstupenek online zde

Koncert je součástí programu Středočeského kulturního léta 2023.   

Pinocchio

Pinocchio – pohádka

19. 8. 2023, 15:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na loutkové představení divadla Toy Machine Pinocchio.

Někdy se může splnit i nejnesplnitelnější sen, který můžete mít. Ale cesta k němu bývá dlouhá snad jako Pinocchiův nos. To Vám byl největší uličník a poleno borové, jakého si jenom dokážete představit! Lhal, neposlouchal, a dokonce utekl Gepetovi. Snad se znovu setkají, protože každý jednou vyroste ze své klackovitosti, ale potřebuje k tomu čas! 

Loutkové představení je součástí programu Středočeského kulturního léta 2023.   

Vstupné: 50 Kč děti | 100 Kč dospělí.

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115, e-mail: pamatnik@antonindvorak.cz.

Letní odpoledne s obcí

Letní odpoledne s obcí

12. 8. 2023, od 14:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami a obec Vysoká u Příbramě

Zveme vás na odpoledne plné zábavy pro malé i velké. Od 14 hodin se můžete těšit na pouť u Obecního úřadu, od 16 hodin na pohádku Jak se Honza učil muzikantem za zámečkem, mezi 17. a 19. hodinou můžete vyrazit na lesní bojovku a od 21 hodin uvede film Kolja osobně režisér Jan Svěrák v našem letním kině u kavárny Sládkovna.

Akce je pořádána ve spolupráci s obcí Vysoká u Příbramě. 

Vstup je zdarma.

Jak se Honza učil muzikantem

Jak se Honza učil muzikantem – pohádka

12. 8. 2023, 16:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami zve na pohádku pro děti s živou hudbou a s profesionálními muzikanty, kteří svou hravostí nakazí všechny diváky.

Líný Honza touží po snadném živobytí. A tak se vydá do světa, aby se stal muzikantem. Cestou vyzkouší mnoho nástrojů, flétnuklarinethouslebuben, a dokonce i saxofon! Naučí se ale nakonec Honza na něco doopravdy hrát? Pozná, že bez práce nejsou koláče? To se dozvíte v naší pohádce!

Akce je pořádána ve spolupráci s obcí Vysoká u Příbramě.

Délka představení: 45 minut
Věkové doporučení: od 3 let

Epoque Quartet

Epoque Quartet

22. 7. 2023, 19:00

Pohostinství U Cempírka, Vysoká u Příbramě 82

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás v rámci oslav svých narozenin zve na jedinečný koncert multižánrového smyčcového uskupení Epoque Quartet.

Kvarteto více než 22 let spolupracuje s kapelami jako Monkey Business, Tatabojs, s Michalem Pavlíčkem, Lenkou Dusilovou, Dashou, Ondřejem Brzobohatým, Tomášem Klusem, Jiřím Kornem, Matějem Ruppertem, s Dagmar Peckovou, Danielem Hopem, Radkem Baborákem, Ivanem Klánským, Adamem Plachetkou a dalšími.

Těšit se můžete na klasické skladby Antonína Dvořáka, ale i na hudbu z filmů a swing.

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115, e-mail: pamatnik@antonindvorak.cz.

Koncert je součástí programu Středočeského kulturního léta 2023.   

60. narozeniny Památníku

60. narozeniny Památníku Antonína Dvořáka Ve Vysoké u Příbrami

22. 7. 2023, 10 – 21:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami, Vila Rusalka a Pohostinství U Cempírka, Vysoká u Příbramě 82

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami vás zve na celodenní oslavu svých narozenin.

 10-12 prohlídky vily Rusalka
 12:30 procházka po okolí Vysoké s ředitelem památníku (start u zámečku)
 14:30 koncert Quarteto Vivo v aleji
 15:00 vernisáž výstavy Ty a já v zámečku
 15:30 koncert Quarteto Vivo za zámečkem
 16:00 přednášky v zámečku (Veronika Vejvodová, Věra Smolová, Josef Velfl)
 17:30 koncert Quarteto Vivo u horního jezírka
 19:00 koncert Epoque Quartet v pohostinství U Cempírků

Prodej vstupenek na večerní koncert online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115, e-mail: pamatnik@antonindvorak.cz..

Vstup na ostatní program je volný.

Rusalka

Rusalka

23. 6. 2023, 19:30 přesunuto na 24. 6. 2023, 19:30

25. 6. 2023, 19:30

27. 6. 2023, 19:30

29. 6. 2023, 19:30

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami zve na operu Rusalka, která se odehraje v zámeckém parku u památníku. Rusalka Antonína Dvořáka je klasický pohádkový příběh o velké, nenaplněné touze vodní víly Rusalky. Toto operní představení je projektem společnosti Opera studio Praha, z.s.

Hodinu před představením proběhne komentovaná procházka po okolí památníku. Procházka začíná v 18:30 před budovou Sládkovny.

V nepřízni počasí se po 1. odehrané hodině představení (1. dějství) vstupné nevrací. V případě celodenní nepřízně počasí zůstávají vstupenky v platnosti na daný náhradní termín.

Během představení diváci přecházejí parkem. První dějství se odehrává u jezírka, ale druhé na zámku. Pro imobilní diváky bude možnost dopomoci a převozu.

Vstupné:

1. kategorie (přední místa uprostřed hlediště) – dospělí 490 Kč | studenti a senioři (od 65 let) 390 Kč
2. kategorie (boční místa a zadní řady) – dospělí 350 Kč | studenti a senioři (od 65 let) 280 Kč
na stání – dospělí 170 Kč | studenti a senioři (od 65 let) 130 Kč

Prodej vstupenek online zde nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115, e-mail: pamatnik@antonindvorak.cz.

Představení je součástí programu Středočeského kulturního léta 2023.   

Dumka Holiday Orchestra

Dumka Holiday Orchestra

18. 6. 2023, 13:30

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Srdečně vás zveme open air koncert orchestru Dumka Holiday orchestra z Holandska pod vedením dirigenta Sjefa Korta.

Těšit se můžete mimo jiné na 8 symfonii G dur, kterou Antonín Dvořák napsal právě na Vysoké.

Vstup: volný

 

QUARTETO VIVO

QUARTETO VIVO

17. 6. 2023, 17:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami zve na koncert uskupení QUARTETO VIVO vzniklo v roce 2021 a věnuje se hlavně klasické hudbě. Vystupuje na různorodých kulturních akcích po celé České republice i v Praze..

Tereza Cachová – housle

Eva Lusková – housle

Martin Černý – viola

Mariana Lišková – violoncello

Vstupné: dobrovolné

Prodej vstupenek nebo na pokladně památníku, tel.: 318 618 115, e-mail: pamatnik@antonindvorak.cz.

Muzejní noc 2023

Muzejní noc 2023

3. 6. 2023, 13:00

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami

Srdečně vás zveme na XIX. ročník Festivalu muzejních nocí.
Na malé i velké čeká i letos bohatý program. Těšit se můžete na vernisáž, koncerty, pohádku pro děti, pohádkový les, výtvarnou dílnu, komentované prohlídky a mnoho dalšího.

Akce je pořádána ve spolupráci s obcí Vysoká u Příbramě.

Vstupné: 1 Kč

Festival muzejních nocí 2023 pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., s podporou Ministerstva kultury. Další festivalové akce naleznete na http://www.muzejninoc.cz