Park

Rozsáhlý anglický park o rozloze 8 ha láká k procházkám ve všech ročních obdobích. V areálu parku se nachází dvě romantická jezírka, jedno s ostrůvkem a březovým altánkem, druhé se sochou Rusalky. Hned za hlavní branou stojí budova Sládkovny, bývalé myslivny, kde opakovaně pobýval básník Josef Václav Sládek. Dnes zde najedete kavárnu s možností venkovního posezení.

Do parku je možné vstoupit také dvěma postranními brankami z lesa – jedna vede směrem k Rusalčinu jezírku a dále na Rožmitál pod Třemšínem, druhá směrem na Bohutín. Parkem prochází modrá turistická značka, která je zároveň i trasou svatojakubské poutní cesty do Santiaga de Compostela.

 

V parku se nachází asi 1500 stromů. Jeho dominantou je stará dubová alej, vedoucí mezi bránou a zámečkem. Hned u zámečku stojí pomník Antonína Dvořáka od sochaře Karla Otáhala (r.1962).

Aktuálně v parku připravujeme celou řadu úprav a nových zážitkových aktivit.

 

N O V I N K Y !

KŘÍŽEM KRÁŽEM ZÁMECKÝM PARKEM

tak se nazývá nová naučná hravá stezka v Památníku Antonína Dvořáka.

Chcete si u nás prodloužit příjemné chvíle? Zakupte si hrací kartu na pokladně památníku nebo v kavárně u hlavní brány.

Vydejte se po stopách orientačních bodů dle mapky. Čeká na Vás spousta zajímavých otázek v různých zákoutích parku a jako bonus si odnesete malý dárek, který si sami posbíráte plněním této hry.

Hra je přístupná podle počasí, obvykle od května do října. Těšíme se na Vás.

ŘÍŠE ZVUKŮ – VYSOKÁ

Vysoká u Příbramě je jedinečné místo. Vyniká těsným propojením umění, historie a přírody. A byla to právě příroda, která sem lákala i Antonína Dvořáka.

Projděte se po lese, loukách i vesnici, zaposlouchejte se do hudby, zahrajte si drobné hry a poznejte konkrétní místa, spojená s pobytem slavného hudebního skladatele na Vysoké.

Podívejte se za doprovodu naší nové aplikace k Rusalčinu jezírku, Vile Rusalka, k někdejší hospodě u Fenclů nebo třeba na vyhlídku na kostel v Třebsku.

  • NAUČNÁ STEZKA – 5 km, okruh po nejvýznamnějších lokalitách spojených s Antonínem Dvořákem
  • DĚTSKÁ STEZKA – 1,5 km, hravý okruh po nejbližším okolí Památníku
  • ŘÍŠE ZVUKŮ – v libovolném pořadí sbírejte jednotlivé naučné body umístěné v krajině a složte si zvukové puzzle

Aplikace je volně ke stažení na Google Play a App Store.

Doporučujeme vzít si k telefonu sluchátka. Telefon a sluchátka je možné si za poplatek zapůjčit také přímo v Památníku Antonína Dvořáka. Pokud chceme mít jistotu, že s příslušenstvím dostane, rezervujte si je na 318 618 115.