Aktuality

AKTUÁLNĚ ZE ZÁMEČKU

12. 10. od 19 h koncert Kalliopé Trio Prague

Co chystáme:

  • V pondělí 28. 10. se uskuteční Den Středočeského kraje. Během celodenního programu se můžete těšit na divadlo pro děti, vzdělávací koncert, malování na obličej a další zajímavosti. Vstupné bude 1 Kč. Podrobnosti připravujeme.
  • Během prosince se uskuteční Adventní koncerty v hospodách. Letos spolupracujeme s obcemi Strýčkovy, Láz a Vysoká. Podrobnosti najdete ZDE.
  • Připravili jsme opět cyklus výchovně-vzdělávacích koncertů pro školy. Letos odstartoval 9. 9. a čítá celkem osm koncertů ve čtyřech termínech. Všechny termíny jsou již plně obsazené.

  • V sobotu 21. 9. začal již 28. ročník Hudebního podzimu. Série čtyř koncertů s různými interprety rozezní koncertní sál Památníku A. Dvořáka. Bližší informace o termínech a možnosti nákupu vstupenek najdete ZDE.
  • Sběr žaludů – v naší dubové aleji jich najdete tisíce. Můžete si je odnést třeba pro školní sběr nebo nám je nechat na památníku pro zvěř v přilehlých lesích.
  • Kavárna Sládkovna je v říjnu již zavřena.
  • Rezervované vstupenky na Hudební podzim jsou k vyzvednutí v pokladně Památníku.

Co se u nás konalo:

  • Ve čtvrtek 10. 10. se od 17.30 h v restauraci Drmlovka v Bohutíně konala přednáška našeho pana ředitele Vojtěcha Poláčka s názvem V Bohutíně s Dvořákem.
  • V pátek 4. 10. vyšla zcela nová kniha Druhý domov Antonína Dvořáka, která se uceleně věnuje skladatelovu pobytu na Vysoké a jejím okolí. Publikace je doplněna nejen fotografiemi, ale i QR kódy, díky nimž si můžete poslechnout Dvořákovy skladby, zápisky pamětníků či dopisy. Cena knihy je 350 Kč a je k dostání v pokladně Památníku A. Dvořáka ve Vysoké. Na distribuci do knihkupectví pracujeme.
  • V neděli 22. 9. jsme si komentovanou procházkou, zakončenou položením věnce a zapálením svíčky, připomněli výročí 80 let od hrdinské smrti genmjr. in memoriam Josefa Kholla, který s rodiči bydlel v budově Dvorku.

  • Narozeninový den se vydařil! V neděli 8. 9. bylo v parku Památníku A. Dvořáka ve Vysoké opravdu živo. Spousta dětí se svými rodiči dorazila na hravé odpoledne. Někteří si zahráli kuželky, někdo si nechal namalovat obličej, ale všichni prošli stezku s úkoly. Během celého narozeninového dne byl vstup do Památníku A. Dvořáka pouze za 1 Kč.

  • Děkujeme za návštěvu na prvním letošním podzimním koncertu 8. 9., zařazeném do Středočeského kulturního léta. Věříme, že jste si koncert Hudebního kvarteta J. Suka s recitací herečky Taťjany Medvecké užili tak, jako my.

Stálá expozice

Památník Antonína Dvořáka byl otevřen 20. července 1963. Tehdy byla jeho stálá výstava v nevelkém rozsahu. Až od května 1994, po celkové rekonstrukci zámku a následně i přilehlého parku (8 ha), kdy byl památník v letech 1990 – 1993 uzavřen, byla využita pro expozice všechna tři podlaží zámku. V květnu 2001 pak byla pro pořádání krátkodobých výstav ve sklepních prostorách otevřena Galerie Václava Kounice.

Úvodní historická část stálé expozice přibližuje ve dvou místnostech osobnosti původních majitelů – hraběte Václava Roberta Kounice a jeho manželky Josefíny (roz. Čermákové), významné pražské herečky a v jedné místnosti pak Antonína Dvořáka. Prohlídka probíhá za účasti průvodce a její součástí je promítání hudebního filmového dokumentu Dvořák na Vysoké.

V prvním patře zámečku připravujeme tématicky laděné výstavy, věnované Antonínu Dvořákovi a jeho pobytu na Vysoké. V současné chvíli je zde umístěna výstava fotografií od Evy Heyd s názvem Vila Rusalka – Antonín Dvořák III.

Všechny aktuální výstavy najdete ZDE. Až si projdete zámeček, určitě zavítejte také do kavárny Sládkovna. S dětmi si můžete projít stezku zámeckým parkem nebo se vydat do okolí s naší aplikací Říše zvuků.

 

 

Aktuální výstavy

Mistr řezník

1. 5. 2024 – 28. 10. 2024

Antonína Dvořáka obestírá celá řada nepodložených mýtů. Jeho život je však zároveň plný fascinujících a jen těžko uvěřitelných příběhů, které se skutečně staly. Naše výstava Vám nabízí obojí, mýty i skutečnosti. Výstava je navíc koncipována formou kvízu, takže si můžete tipnout, zda jde o pravdu, lež nebo informaci, jejíž pravdivost nelze jednoznačně potvrdit ani vyvrátit. Samozřejmě, že zde naleznete i detailnější vysvětlení dané problematiky.

Naši výstavu doplňují také nejslavněji kachny, fámy a dezinformace 19. století. Její nedílnou součástí je i poslech hudebních hoaxů a padělků. Čas od času je totiž nalezeno dílo slavného hudebního skladatele, které ve skutečnosti vytvořil někdo jiný.

 

 

 

Eva Heyd: Vila Rusalka – Antonín Dvořák III.

do 28. 10. 2024

Výstava fotografií Evy Heyd, která v roce 2014 zachytila skladatelovu vysockou Vilu Rusalka a jeho vnuka Antonína Dvořáka III., který o odkaz svého dědečka na Příbramsku celá desetiletí pečoval. Výstava byla původně otevřena v New Yorku v The Dvořák American Heritage Association a nyní se až do konce října vrací na místo svého vzniku.

 

 

 

 

 

 

Léto 1894: Dvořák se vrací

18. 6. – 31. 8. 2024

V galerii u kavárny Sládkovna jsme pro všechny zájemce připravili výstavu fotografií z divadelního představení Dvořák se vrací, které se u nás v Památníku A. Dvořáka odehrálo na přelomu května a června.

Tato hra připomíná léto 1894, kdy se hudební skladatel vrátil po dvou letech z Ameriky a ve Vysoké jej přivítali místní obyvatelé, včetně švagra Václava Kounice. A při této příležitosti také na schodišti našeho památníku vznikla historická fotografie od Josefa Václava Sládka.

Přijďte se přenést o 130 let zpět a zkusit si představit, i díky fotografiím, jak to v našem parku a zámečku vypadalo v době, kdy zde trávil čas Antonín Dvořák se svou rodinou.

 

 

Minulé výstavy

Rusalka

22. 6. – 24. 6. 2024

Výstava obrazů v parku Památníku A. Dvořáka ve Vysoké, tematicky zaměřená na operní představení Rusalka, hrané pod širým nebem.

 

 

 

 

 

 

 

Setkání dvou barev a dvou témat

7. 5. – 5. 6. 2024

V rámci Festivalu Středočeského kraje 2024 nabízíme v síni u Sládkovny výstavu, na které se podílejí žáci ZUŠ J. J. Ryby Rožmitál pod Třemšínem, pobočka Milín a ZUŠ Sedlčany, pobočka Petrovice.

Milínští žáci celý rok pracovali na projektu Zažít sochu, zamýšleli se, zda a jak může socha ovlivnit míst, kde žijeme. Postupně se dopracovali k návrhu vlastní sochy a pokročili i k designu.

Žáci z Petrovic pracovali na námětu Ploty – zabývali se významem slova v dobrém i špatném významu (ochrana/omezení), vnímali ploty na pozadí historických událostí.

 

 

 

Čerti

28. 10. 2023 – 7. 4. 2024

Do sklepa Památníku se nastěhovali čerti. Ale nemusíte se bát, jedná se o výstavu zobrazující čerty v pohádkách, na divadle a opeře.

Kromě pekelných dramat uvidíte čerty z Divadla na Vinohradech nebo Národního baletu, ďábelské scény a loutky, a také můžete navštívit čertovskou šatnu. Nebudou chybět ani pohádky příbramského rodáka Jana Drdy a samozřejmě i hudba ze slavné Dvořákovy opery Čert a Káča.

Původní verze výstavy se uskutečnila v Muzeu české loutky a cirkusu v Prachaticích 12. května 2017 – 22. října 2017.

 

 

 

Ty a já – houslistka a spisovatel

22. 7. 2023 – 21. 4. 2024

Ty a já – název válečného deníku houslistky a odbojářky Ervíny Benešové Brokešové, ale také název nové výstavy v prvním patře zámečku. Ervína sepsala každodenní události a průběh odboje pro svého vězněného manžela, spisovatele Karla Beneše, pro případ, že by se sama konce války nedožila. Oba se ale po válce opět setkali a natrvalo se usadili v Rožmitále pod Třemšínem, který se jim stal druhým domovem. Na výstavě najdete díla slavného spisovatele i nahrávky jedné z technicky nejdokonalejších českých houslistek. Poprvé také budete mít možnost vidět obrazy od známých umělců a přátel Benešových, které se doposud ukrývaly v depozitáři Památníku. 

Jaký byl život houslistky a spisovatele za první republiky?
Jak jej proměnila válka?
Kde všude se dají před gestapem schovat falešné doklady a ilegální tiskoviny?
A jak se tajně komunikovalo s vězni v Pankrácké věznici?
Příběh houslistky a spisovatele na Vás čeká na Památníku Antonína Dvořáka od 22. 7. 2023.

Čapek & Dvořák / Dvořák & Čapek

3. 6. 2023 – 28. 10. 2023

Před šedesáti lety byly pro veřejnost otevřeny dva památníky věnované slavným českým umělcům – Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše a Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami. Co dalšího propojovalo Čapka a Dvořáka? Ačkoliv spolu pravděpodobně nikdy nemluvili, spojovalo je hned několik významných osobností z jejich okolí. Oba umělci měli i některé stejné zájmy a záliby. Jaké? Dozvíte se na výstavě ve Sládkovně.

Antonín Dvořák Superstar

20. 4. 2023 – 8. 10. 2023

Někdo tvrdí (mylně), že Dvořák byl vyučeným řezníkem. My tvrdíme, že byl a je Superstar, která to dotáhla až do Obecné školy nebo na pohřeb Leonarda di Capria. Že si vymýšlíme? Přijďte na výstavu Antonín Dvořák Superstar a objevte slávu tohoto skladatele. Prohlédnout si můžete věnce a diplomy, Dvořákovy portréty a zobrazení ve filmech, ale také bizarní předměty ze světa merchandisingu. Dvořák není jen dávno mrtvá historická postava, kamenná ikona, na kterou se práší kdesi v muzeích. Věděli jste, že jeho hudbu použili ve svých dílech režiséři jako Ridley Scott, Martin Scorsese, Miloš Forman nebo Jan Svěrák? Dvořák prostřednictvím svého díla dále žije a inspiruje další tvůrce. Troufáme si tvrdit, že popkultura by bez Dvořáka nebyla taková, jak ji známe. Přesvědčit se můžete od 20.4. 2023 do 8.10. 2023 každý den mimo pondělí od 10 do 16 hodin (o letních prázdninách do 17 hodin) na Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.

Martin Andrle – Za mlhy

24. 3. 2023 – 10. 9. 2023

Antonín Dvořák jezdil na Vysokou, protože miloval zdejší krajinu, kterou se nechal během svých dlouhých procházek inspirovat. Fotografie, pořízené Martinem Andrlem v okolí Příbrami proto skladatelovu vysockému památníku velmi sluší. Společným jmenovatelem všech snímků je navíc mlha, atmosférický jev typický také pro lesy na hraně brdské vrchoviny, kde se ve výšce 610 m. n. m. nachází náš památník.

Výstavu jedinečných snímků fotografa Martina Andrleho najdete v prvním patře zámečku do 10. září 2023.

Vodníci

28. října 2022 – 2. dubna 2023

Vodník je v Čechách snad nejznámější a nejpopulárnější nadpřirozená bytost. Nejdříve to byla vyloženě zlá, záludná příšera žijící v hlubinách řek, potoků a jezer, v mlýnských náhonech a opuštěných tůních. Lámal ledy, zvedal vody, trhal hráze a působil povodně, lákal lidi k vodě a topil je. V českých pohádkách se později proměnil v mužíčka se zelenými vlasy a zeleným fráčkem s pentličkami, který na barevné pentle a lesklá zrcátka lákal děvčata, aby je stáhl do své vodní říše a vzal si je za ženy. S oběma interpretacemi vodníka se setkáváme v dávných pověstech i v rozličných druzích umění.

Vodník je spojen i s tvorbou Antonína Dvořáka, ať už se jedná o postavu z opery Rusalka nebo o symfonickou báseň Vodník inspirovanou baladou Karla Jaromíra Erbena. Výstava reflektuje, jak vodníka v posledních dvou staletích zobrazovali významní čeští literáti, malíři, televizní a filmoví tvůrci.

Původní výstava pro Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích bude na Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami k vidění od 28. 10. 2022 do 2. 4. 2023.

 

Do Nového světa!

21. dubna – 16. října 2022

Vysoká u Příbramě je spojena s celou řadou inspirativních osobností. Těmi nejvýznamnějšími jsou hudební skladatel Antonín Dvořák a spisovatel, novinář a překladatel Josef Václav Sládek. Není to však pouze blízký vztah k tomuto místu a přátelství se stavebníkem vysockého zámečku Václavem Robertem Kounicem, co tyto dva velikány českého umění spojuje. Společným je jim také zájem o Ameriku, kterou měli oba možnost procestovat a strávit tu několik let života. Sládek v letech 1868-1870, Dvořák v letech 1892-1895. Cesty obou mužů nesou řadu společných motivů, zejména zájem o kulturu indiánů či intenzivní kontakty s českými krajanskými komunitami. V mnohém se také odlišují. Sládek cestoval do Ameriky jako mladý, nezkušený muž a vedl tu pestrý a dobrodružný život. Dvořák byl v době svého odjezdu naproti tomu již starším a mezinárodně renomovaným umělcem na vrcholu kariéry. A to je také hlavním cílem naší výstavy. Obě cesty popsat, vzájemně porovnat a zasadit je do širšího dějinného panoramatu. Impulsem nám bylo také výročí 130 let od chvíle, kdy Antonín Dvořák poprvé zamířil za oceán.

Výstava vzniká ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví. Předměty přislíbili zapůjčit také Národní muzeum, Národní technické muzeum, Muzeum Josefa Václava Sládka ve Zbirohu, Oblastní muzeum v Děčíně a soukromí sběratelé. Výstava je součástí výstavního cyklu o vztahu významných umělců a politiků ze středních Čech k Americe.

Expozici o slavných osobnostech, působících mimo jiné právě v tomto regionu a o jejich vztahu ke Spojeným státům plánuje v dubnu 2022 i Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše. Během roku představí svou výstavu také partnerské Muzeum T. G. Masaryka v Lánech. Název trojdílného výstavního cyklu je Ze srdce Evropy do „amerického snu“.

Park

Rozsáhlý anglický park o rozloze 8 ha láká k procházkám ve všech ročních obdobích. V areálu parku se nachází dvě romantická jezírka, jedno s ostrůvkem a březovým altánkem, druhé se sochou Rusalky. Hned za hlavní branou stojí budova Sládkovny, bývalé myslivny, kde opakovaně pobýval básník Josef Václav Sládek. Dnes zde najdete kavárnu s možností venkovního posezení.

Do parku je možné vstoupit také dvěma postranními brankami z lesa – jedna vede směrem k Rusalčinu jezírku a dále na Rožmitál pod Třemšínem, druhá směrem na Bohutín. Parkem prochází modrá turistická značka, která je zároveň i trasou svatojakubské poutní cesty do Santiaga de Compostela.

 

V parku se nachází asi 1500 stromů. Jeho dominantou je stará dubová alej, vedoucí mezi bránou a zámečkem. Hned u zámečku stojí pomník Antonína Dvořáka od sochaře Karla Otáhala (r.1962).

Aktuálně v parku připravujeme celou řadu úprav a nových zážitkových aktivit.

 

N O V I N K Y !

KŘÍŽEM KRÁŽEM ZÁMECKÝM PARKEM

tak se nazývá nová naučná hravá stezka v Památníku Antonína Dvořáka.

Chcete si u nás prodloužit příjemné chvíle? Zakupte si hrací kartu na pokladně památníku nebo v kavárně u hlavní brány.

Vydejte se po stopách orientačních bodů dle mapky. Čeká na Vás spousta zajímavých otázek v různých zákoutích parku a jako bonus si odnesete malý dárek, který si sami posbíráte plněním této hry.

Hra je přístupná podle počasí, obvykle od května do října. Těšíme se na Vás.

ŘÍŠE ZVUKŮ – VYSOKÁ

Vysoká u Příbramě je jedinečné místo. Vyniká těsným propojením umění, historie a přírody. A byla to právě příroda, která sem lákala i Antonína Dvořáka.

Projděte se po lese, loukách i vesnici, zaposlouchejte se do hudby, zahrajte si drobné hry a poznejte konkrétní místa, spojená s pobytem slavného hudebního skladatele na Vysoké.

Podívejte se za doprovodu naší nové aplikace k Rusalčinu jezírku, Vile Rusalka, k někdejší hospodě u Fenclů nebo třeba na vyhlídku na kostel v Třebsku.

  • NAUČNÁ STEZKA (5 km) – okruh po nejvýznamnějších lokalitách spojených s Antonínem Dvořákem
  • DĚTSKÁ STEZKA (1,5 km) – hravý okruh po nejbližším okolí Památníku
  • ŘÍŠE ZVUKŮ – v libovolném pořadí sbírejte jednotlivé naučné body umístěné v krajině a složte si zvukové puzzle

Aplikace je volně ke stažení na Google Play a App Store.

Doporučujeme vzít si k telefonu sluchátka. Telefon a sluchátka je možné si za poplatek zapůjčit také přímo v Památníku Antonína Dvořáka. Pokud chcete mít jistotu, že se příslušenství na vás dostane, rezervujte si je na 318 618 115.

Historie místa

Ve Vysoké u Příbrami, malé obci ležící v malebné zalesněné krajině nedaleko Brd, našel na více než dvacet let svůj druhý domov jeden z největších géniů české hudby Antonín Dvořák (1841 -1904).

Dvořákův švagr hrabě JUDr. Václav Kounic, majitel vysockého panství, nechal v roce 1878 postavit u lesa malý zámek s rozsáhlým parkem a jezírky, dnešní Památník Antonína Dvořáka. Elegantní novorenesanční vilu navrhl architekt Čeněk Gregor, jenž se jako stavitel později podílel na budování nejvýznamnějších pražských veřejných budov – Národního divadla, Národního muzea či nové budovy Hlavního nádraží. Gregor byl od roku 1893 do roku 1896 také pražským starostou.

Antonín Dvořák sem často jezdíval jako host Kounicových a pobýval ve správcovském dvorci na kraji obory. Roku 1884, po velkém úspěchu v Anglii, koupil od svého švagra pozemek se špýcharem a ovčínem, který v krátké době proměnil v útulný venkovský domov (později nazvaný vila Rusalka). Tam s nadšením sadařil, zahradničil, choval holuby a komponoval.

S prostředím tohoto kraje je neodmyslitelně spjato zralé a vrcholné období Dvořákovy skladatelské tvorby. Počínaje Kvartetní větou F dur z října 1881 až po operu Armida z července 1903, zde zkomponoval, započal či dokončil přes třicet nových děl a řadu dřívějších skladeb upravil a přepracoval. Z těch významnějších jsou to opery Dimitrij, Jakobín, Čert a Káča, Rusalka a Armida, oratorium Svatá Ludmila, kantáta Svatební košile, Requiem, symfonie č. 7 d moll a č. 8 G dur, druhou řadu Slovanských tanců, předehry Domov můj, V přírodě a Karneval, Humoreska, symfonické básně Vodník, Polednice, Zlatý kolovrat, Holoubek, Píseň bohatýrská…

 

Vysoká byla místem, které znamenalo nesmírně mnoho pro oživení Dvořákovy tvůrčí fantazie. Sám Antonín Dvořák píše v dopisech svým přátelům „cítím se zde velice šťastným“.

Poutavá je i další historie zámečku. Roku 1905 jej získala rodina Silbersteinových, která dále budovala zdejší anglický park. Během druhé světové války odsud byla tato rodina vyhnána a většina jejích členů byla nacisty umučena. Vinou válečných událostí byl objekt zámečku v dezolátním stavu a hrozilo jeho zbourání. Po nutných opravách v něm byla roku 1963 otevřena první expozice Památníku Antonína Dvořáka.

Zajímavosti v okolí

Dvorek

Budova Dvorku (také Kohlovna) stávala na louce v sousedství parku až do roku 1971, kdy kompletně vyhořela po zásahu bleskem. Zde Antonín Dvořák často pobýval, než se usídlil na druhé straně obce v dnešní Vile Rusalka. Ve Dvorku Dvořák také přespával, když už měl ve Vile Rusalka sbaleno a chystal se na podzim odjet do Prahy.

200 m od zámku

 

Rusalčino jezírko

Místo Dvořákovy inspirace k jeho nejznámější opeře Rusalka. K jezírku vede lesní cesta brankou na druhé straně zámečku nebo po zpevněné cestě od boční brány. Na břehu jezírka se nachází pamětní kámen, odhalený roku 1954, a také torzo dubu, u kterého Dvořák sedával při svých každodenních procházkách.

400 m od zámku

 

 

Bývalá hospoda u Fenclů

Někdejší vysocká hospoda, kam chodil Antonín Dvořák pravidelně posedět a hrát karty.

1,1 km od zámku

 

Vila Rusalka

Dům s rozlehlou zahradou se nachází ve východní části obce Vysoká, po pravé straně při příjezdu od Narysova. Původně zde stával ovčín a špýchar. V r. 1884 byl objekt upraven A. Dvořákem v obytný dům se zahradou. Vila Rusalka je dosud v majetku skladatelovy rodiny a je veřejnosti přístupná jen při zvláštních příležitostech.

1,3 km od zámku

 

Kostel v Třebsku

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Třebsku byl cílem častých procházek Antonína Dvořáka. Pokud byl na Vysoké, nevynechal jedinou mši. V roce 1894 věnoval Dvořák kostelu varhany, na které poté sám chodil hrát. Kostel se také stal místem svatebního obřadu hraběte Václava Kounice a herečky Josefiny Čermákové (r. 1877). Tento obřad byl pro Antonína Dvořáka první příležitostí poznat zdejší krajinu.

3 km od zámku

 

Svatá Hora v Příbrami

Mariánské poutní místo s barokním areálem. Také Svatá Hora byla jedním z cílů Dvořákových procházek a také námětem skladatelovy tvorby. Závěrečná třináctá část klavírního cyklu Poetické nálady nese název Na Svaté Hoře (byla dokončena 6.6.1889). Je zároveň pravděpodobné, že Antonín Dvořák navštívil Svatou Horu u Příbrami ještě před rokem 1877, kdy poprvé zavítal na Vysokou.

10 km od zámku

 

Klub přátel památníku

Klub přátel památníku Antonína Dvořáka

Památník Antonína Dvořáka hledá nové přátele. Jako člena Vás čeká mnoho benefitů a zároveň i dobrý pocit z toho, že podporujete dobrou věc. Vytvořte s námi komunitu, která sdílí podobné hodnoty a podněcuje zájem veřejnosti o kulturu, umění a historii.

Přítel získá

  • Volný vstup do Památníku
  • Volný vstup na akce Památníku (koncerty, výstavy, přednášky, apod.)
  • dárek dle výběru z nabídky pro členy
  • 10 % sleva v obchodě Památníku
  • 10 % sleva v kavárně Památníku
  • Pozvánky na všechny vernisáže a speciální akce
  • Pravidelné informace o akcích a novinkách Památníku

Členství platí po dobu jednoho roku od registrace a je nepřenosné. Cena je 2 000 Kč, pro studenty a seniory 1 500 Kč.

Jak se stát členem?

Stačí se stavit na pokladně památníku nebo se ozvat na e-mail kouklikova@antonindvorak.cz a poskytnout nám potřebné údaje (jméno, adresa, e-mail). Poté Vám pošleme údaje k platbě a potvrzení členství. Kartu přátelství si můžete vyzvednout přímo v Památníku nebo Vám ji zašleme elektronicky. Neváhejte nás kontaktovat pro další informace.

Kontakt:
Barbora Kouklíková
tel. 722 993 792
kouklikova@antonindvorak.cz

 

Kontakty

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami, p.o.
Vysoká u Příbramě 69, 262 42, pošta Rožmitál pod Třemšínem
tel.:  +420 318 618 115
pamatnik@antonindvorak.cz
IČO: 48956341
DIČ: nejsme plátci DPH

60 km jižně od Prahy
(směr Strakonice – Příbram – Rožmitál p.Tř.)

Autobusové spojení:

  • z Příbrami (autobusové nádraží) do Vysoké
    (200 m)
  • z Prahy (Smíchovské nádraží) a Plzně (autobus.nádraží)
    – výstupní stanice Bohutín (2 km)
  • www.jizdnirady.cz

Zaměstnanci

Vojtěch Poláček
ředitel
607 126 794
reditel@antonindvorak.cz

Pavla Váňová Černochová
kurátor

v.cernochova@antonindvorak.cz

Barbora Kouklíková
edukátor
722 993 792
kouklikova@antonindvorak.cz

Jan Hájek
provozní
608 498 889
hajek@antonindvorak.cz

Zázrak jménem včela

Věděli jste, že med byl součástí jídelníčku už koncem doby kamenné? Nebo že včelí bodnutí pomáhá při léčbě revmatismu? A že zámeček byl sídlem firmy obchodující se dřevem?

Vše o včelách a našem parku najdete na nové venkovní výstavě Zázrak jménem včela, kterou jsme pro Vás připravili s Bohutínským včelařským spolkem, Rodinným včelařstvím Šálkovi a Obcí Vysoká u Příbramě.

Navíc hned za výstavou jsou umístěné úly se včelstvy, med od zdejších včel si pak můžete zakoupit u nás na Památníku.

 

Říše zvuků – Vysoká

ŘÍŠE ZVUKŮ – VYSOKÁ

Vysoká u Příbramě je jedinečné místo. Vyniká těsným propojením umění, historie a přírody. A byla to právě příroda, která sem lákala i Antonína Dvořáka.

Projděte se po lese, loukách i vesnici, zaposlouchejte se do hudby, zahrajte si drobné hry a poznejte konkrétní místa, spojená s pobytem slavného hudebního skladatele na Vysoké.

Podívejte se za doprovodu naší nové aplikace k Rusalčinu jezírku, Vile Rusalka, k někdejší hospodě u Fenclů nebo třeba na vyhlídku na kostel v Třebsku.

  • NAUČNÁ STEZKA – 5 km, okruh po nejvýznamnějších lokalitách spojených s Antonínem Dvořákem
  • DĚTSKÁ STEZKA – 1,5 km, hravý okruh po nejbližším okolí Památníku
  • ŘÍŠE ZVUKŮ – v libovolném pořadí sbírejte jednotlivé naučné body umístěné v krajině a složte si zvukové puzzle

Aplikace je volně ke stažení na Google Play a App Store.

                

Doporučujeme vzít si k telefonu sluchátka. Telefon a sluchátka je možné si za poplatek zapůjčit také přímo v Památníku Antonína Dvořáka. Pokud chcete mít jistotu, že příslušenství dostanete, rezervujte si je na 318 618 115.