Adventní koncerty 2023

Adventní rozjímání – večer s hudbou a poezií

20. 12. 2023 19:00

Zveme vás na poslední adventní koncert a zároveň poslední koncert roku 2023 v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.

Čeká nás program sestavený z děl českých a světových klasiků, které tradičně  slýcháme v předvánočním čase. Nebudou chybět ani vánoční písně a koledy. To vše bude vyšperkováno texty s vánoční tématikou, básněmi, říkadly či prózou v jedinečném hlasovém podání Valérie Zawadské.

Slovenský barytonista, absolvent JAMU v Brně, laureát mezinárodních pěveckých soutěží F. Tagliaviniho a A. Dvořáka, držitel ceny Thalie Vladimír Chmelo, je vyhledávaným interpretem italskeho, francouzskeho a ruského operniho repertoáru. Je jedním z mála českých a slovenských pěvců, kteří zpívali v neworské Metropolitní opeře (MadamaButterfly, Rusalka, Jolanta, Z mrtveho domu), milánské Scale (Z mrtvého domu), nebo v TeatroColon v Buenos Aires (Ford). Pravidelně se objevuje na evropských scénách (Hamburg, Berlín, Palermo, Janov, Bonn, Essen, Wroclav, Graz, Innsbruck, Vídeň). Několikrát se představil také japonskému publiku společně s pražským, brněnským a bratislavským národním divadlem, se kterými úzce spolupracuje dodnes. V koncertní a oratorní oblasti má za sebou četná vystoupení, z nichž nejdůležitější byl přednes partu Krista ve stejnojmenném oratoriu F. Liszta ve Vatikánu za účasti papeže Jana Pavla II., nebo písňový recitál v Brucknerhausu v rakouském Linzi

Jméno Valérie Zawadské je známé především z dabingu, který tvoří stěžejní část její práce. V dabingu začala působit již za studií na DAMU, první větší role dostala ale až v 90. letech, kdy byla nakonec natolik vytížená, že musela opustit stálé divadelní angažmá. Za zmínku stojí především její namluvení Claudie Cardinal ve slavném westernu Tenkrát na západě, dále dabovala Sophii Loren, Goldie Hawn nebo Sigourney Weaver, promlouvala také v řadě seriálů. Značný přísun zahraničních filmů a seriálů v 90. letech přinesl Zawadské a jejímu nezaměnitelnému hlasu široké uplatnění a v návaznosti na to také značnou popularitu – v letech 1998-2003 bezkonkurečně obsazovala první příčku v anketě Týtý v kategorii dabér. Podobně zvítězila v letech 1996-1998 v divácké kategorii v Ceně Františka Filipovského, která je každoročně udělována za dabing. Valérie Zawadská je zároveň členkou odborné poroty této soutěže, předávání těchto cen také uváděla, stejně jako moderovala předávání Cen Thálie.

Vladimír Chmelo – baryton
Zbyňka Šolcová – harfa
Valérie Zawadská – umělecký přednes

Prodej vstupenek na pokladně památníku, tel.: 318 618 115 nebo online zde.